Голову лісівництва на Львівщині звинувачують у службовій недбалості на 24 млн гривень

Поділитися
Голову лісівництва на Львівщині звинувачують у службовій недбалості на 24 млн гривень © ДБР
Сам посадовець каже про тиск з метою припинення боротьби проти фірми, пов’язаної із компанією «Онур» - «улюблениці» Укравтодору, що отримує мільярдні підряди на ремонт і будівництво доріг.

Державне бюро розслідувань скерувало до суду справу директора державного підприємства «Стрийське лісове господарство», якого звинувачують у службовій недбалості, що завдала державі 24 млн гривень збитків.

Версія слідства: у бюро стверджують, що посадовець підписав акт прийому-передачі межових знаків без належної перевірки дійсних меж лісового господарства. Як наслідок, частина території, яка належить лісовому фонду, була відчужена – на 0,3 га площі приватне підприємство розгорнуло діяльність з видобутку піску.

Директорові інкримінують ч. 2 статті 367 Кримінального кодексу України – службова недбалість, що спричинила тяжкі наслідки. У разі доведення вини йому загрожує від двох до п’яти років позбавлення волі з обмеженням у правах на строк до трьох років і штрафом 250-750 неоподатковуваних мінімумів доходів громадян або без такого.

Версія посадовця: у ДП «Стрийське лісове господарство» підтвердили інформацію слідчих про розслідування стосовно очільника підприємства – Ростислава Павліва. Сам він вважає справу помстою «за активну боротьбу проти видобутку піску» на території лісівництва.

Павлів розповів Zaxid.net, що чотири роки «воює» із фірмою «Агробудсервіс», яка без дозволів видобуває пісок біля села Миколаїв.

За словами директора Стрийського лісгоспу, «Агробудсервіс» самовільно вніс правки у документ про межі за його підписом (саме на цьому документі ґрунтується обвинувачення), і зайнявся незаконним видобутком корисних копалин, хоча і не має гірничого відводу. Зараз фірма самовільно видобуває пісок вже на новій ділянці лісу площею 4,3 га, стверджує Павлів.

Кінцевим бенефіціаром фірми є «Онур» – група компаній, заснованих турецькими бізнесменами, що має представництва в Україні.

Згадки про «Онур» неодноразово з’являлися у ЗМІ у контексті розслідування корупції під час ремонту та будівництва доріг. Розслідуванню діяльності картелю, що контролює 67% усіх підрядів Укравтодору, присвячено матеріал Юрія Ніколова «Під омофором Зеленського з Шефіром» у ZN.UA.

Посадовець стверджує, що неодноразово звертався до прокуратури із заявами, було відкрито справу щодо незаконного видобутку піску. У 2018 році директор «Агробудсервісу» визнав провину у суді, але відшкодування збитків державі не відбулося, а самого підприємця суд звільнив від відповідальності, віддавши на поруки фірми.

Міністерство захисту довкілля та природних ресурсів оголосило про проведення в Україні реформи так званого ринку необробленої деревини – ідеться про ринок продукції лісозаготівель. Нові правила змушують лісогосподарські та деревопереробні підприємства торгувати лише через систему «Prozorro. Продажі», де вартість послуг у десятки разів більша, ніж на регіональних біржах.

Такі правила лише змусять більше підняти вартість деревини й негативно вплинуть на деревообробну галузь. Докладніше про реформу ринку необробленої деревини читайте у статті Світлани Ісаченко «Реформатори у «лісотінь» не ходять» у ZN.UA.

Поділитися
Помітили помилку?

Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter або Надіслати помилку

Додати коментар
Всього коментарів: 0
Текст містить неприпустимі символи
Залишилось символів: 2000
Будь ласка, виберіть один або кілька пунктів (до 3 шт.), які на Вашу думку визначає цей коментар.
Будь ласка, виберіть один або більше пунктів
Нецензурна лексика, лайка Флуд Порушення дійсного законодвства України Образа учасників дискусії Реклама Розпалювання ворожнечі Ознаки троллінгу й провокації Інша причина Відміна Надіслати скаргу ОК
Залишайтесь в курсі останніх подій!
Підписуйтесь на наш канал у Telegram
Стежити у Телеграмі