Головне не розселити переселенців у західних областях України, а включити їх в економіку, яка працює на фронт – виконавчий директор АМУ Слобожан

ZN.UA Ексклюзив
Поділитися
Головне не розселити переселенців у західних областях України, а включити їх в економіку, яка працює на фронт – виконавчий директор АМУ Слобожан
Для цього центральна влада повинна мати інформацію про те, які кадри і куди приїхали. Чого сьогодні немає.

Кабмін не прийняв порядок дій при прийнятті ВПО, немає системи обслуговування та обліку різних переселенців - хто транзитний, хто постійний, немає індивідуального підходу до кожної людини, сім'ї. Про це читайте в інтерв'ю Інни Ведерникової, редакторки відділу політики  ZN.UA – «Переселенці, як і економіка, мають стати частиною нашої перемоги» – виконавчий директор АМУ Олександр Слобожан.

«Приїжджає людина з Києва, заповнює якусь анкету, поселяється або у друзів, або волонтери допомагають знайти житло, але ніхто не реєструє, хто ця людина, де він… його профіль роботи, його характеристики, що йому потрібне і що він може. Мало того, що так легко можуть заїжджати в тил ворожі ДРГ, але питання ще й в економіці, у реалізації людей, у їхній участі у цей складний час у нашій майбутній Перемозі», - розповідає Слобожан.

Найважливішим питанням є інтеграція переселенців на новій території.

«Основне стратегічне питання не у тому, щоб знайти житло переселенцям, а у тому, як вони інтегруються на цій території, чи зможуть стати частиною внутрішнього фронту. Люди повинні не просто сидіти вдома в смутку, проїдаючи свої та державні ресурси, а виходити з депресії, ефективно використати свої ресурси та допомагати державі в роботі на економіку», - запевнив він.

Проте є проблеми зі стратегією розвитку держави загалом та на місцях зокрема. Її наявність дозволила б повноцінно включити переселенців до економіки.

«Для того, щоб когось кудись включити, центральна влада повинна мати інформацію про те, які кадри і куди приїхали. Де-факто місцева влада це робить сама, але це неправильно. Окремо мери не можуть бачити проблему глобально по всій країні, а тим більше формувати рішення. Стратегії кожної громади мають вписуватись у загальнодержавну стратегію. Є методика ООН з обліку переселенців, адже щоб державі щось планувати, треба мати статистку. І потім у зв'язку з місцевою владою створювати нові точки економічного зростання. Визначити можливості та потреби конкретної території та держави в цілому. А ми поки що зупинилися на тому, де і як людей розселятимемо», - вважає Слобожан.

Саме розселяти, а треба залучати, створювати їм здібності!

За місяць війни у нас позначилося чотири типи територій. Тил, що знаходяться на лінії фронту міста, обложені міста, а також окуповані громади. Це різні моделі реальності, отже, і системи функціонування.

Як пов'язати розірвану на частини країну в єдиний організм, який працюватиме безперебійно на перемогу? Чи має наша держава спільну стратегію забезпечення тилу та утримання економіки? Що потрібне для того, щоб вона запрацювала?

Читайте також інші матеріали Інни Ведернікової.

 

Поділитися
Помітили помилку?

Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter або Надіслати помилку

Додати коментар
Всього коментарів: 0
Текст містить неприпустимі символи
Залишилось символів: 2000
Будь ласка, виберіть один або кілька пунктів (до 3 шт.), які на Вашу думку визначає цей коментар.
Будь ласка, виберіть один або більше пунктів
Нецензурна лексика, лайка Флуд Порушення дійсного законодвства України Образа учасників дискусії Реклама Розпалювання ворожнечі Ознаки троллінгу й провокації Інша причина Відміна Надіслати скаргу ОК
Залишайтесь в курсі останніх подій!
Підписуйтесь на наш канал у Telegram
Стежити у Телеграмі