Уряд поставив місцеву владу перед вибором: допомагати переселенцям чи платити зарплати своїм бюджетникам — виконавчий директор АМУ Слобожан

ZN.UA Ексклюзив
Поділитися
Уряд поставив місцеву владу перед вибором: допомагати переселенцям чи платити зарплати своїм бюджетникам — виконавчий директор АМУ Слобожан © Ковальчук Віктор / УНІАН
Кабмін ухвалив рішення щодо ВПО, яке підштовхує українців масово їхати за кордон.

Місцева влада на даний момент має зробити нелегкий вибір між забезпеченням внутрішньо переміщених осіб (ВПО) та виплатою зарплат своїм бюджетникам. Про це читайте в інтерв'ю Інни Ведерникової, редакторки відділу політики ZN.UA «Переселенці, як і економіка, мають стати частиною нашої перемоги» – виконавчий директор АМУ Олександр Слобожан.

Так, якщо муніципалітети областей Західної України спочатку на волонтерстві та власних ресурсах зустріли та прийняли сотні тисяч біженців, то зараз мери замислилися: ВПО чи виплачуватимуть зарплати своїм бюджетникам.

"За місяць війни у нас позначилося чотири типи територій. Тил, що знаходяться на лінії фронту міста, обложені міста, а також окуповані громади. Це абсолютно різні моделі реальності, а отже, і системи функціонування", - йдеться у матеріалі.

Наголошується, що до першого типу можна віднести Львівську, Тернопільську, Волинську, Чернівецьку, Закарпатську, Вінницьку, Івано-Франківську та Рівненську області. Росія завдає ударів і по об'єктах цих регіонів, але муніципалітети цих міст мають свої особливі виклики.

"Основні — забезпечити переселенців (транзитних та постійних), а також зупинити падіння економіки. Перед цими муніципалітетами стоять завдання забезпечення життєво необхідними послугами у кілька разів більше людей, ніж мешканців там ще місяць тому. Людей, яким потрібно дати житло, тепло, одяг, продукти, медицину, які не мають роботи, найчастіше — жінок з дітьми. І це при тому, що в рази знижено надходження до бюджету, мобілізовано працівників усіх сфер, максимально забезпечується постачання армії", - заявив Слобожан.

Це державне завдання, яке вирішують сьогодні органи місцевого самоврядування і справедливо очікують дій у відповідь від центральної влади. Проте складається враження, що окремі члени Кабміну досі перебувають у нерозуміння ситуації.

"Останній приклад — постанова Кабміну № 333, що стосується ВПО (внутрішньо переміщених осіб). Сьогодні реалізується президентська програма з прийняття та розміщення людей, яку підтримало та реалізовує місцеве самоврядування, є рішення надання людям нормальних умов для життя і роботою. Але раптом хтось вписує в постанову уряду норму, що весь процес забезпечення ВПО повинні фінансувати місцеві бюджети, на жаль, ми вже маємо результат цього рішення і він негативний для країни і людей. зараз мери замислилися: забезпечувати ВПО чи виплачувати зарплати своїм бюджетникам", - уточнив він.

Місцева влада поставила перед вибором: все віддати переселенцям (це крім того, скільки місцева влада віддає на користь ТерО та інших) або утримувати на плаву свої громади. Приміром, Садовий заявив про 200 тисяч стабільних переселенців, на які йде 1 мільярд гривень, які треба десь брати.

"Так. І ви розумієте, які будуть наслідки їх вибору без вибору? Вони зобов'язані платити зарплати. Отже, не зможуть організувати умови внутрішнім переселенцям", - розповів Слобожан.

Наші люди вже зараз масово їдуть за кордон і багато хто звідти може не повернутися.

За місяць війни у нас позначилося чотири типи територій. Тил, що знаходяться на лінії фронту міста, обложені міста, а також окуповані громади. Це різні моделі реальності, отже, і системи функціонування.

Як пов'язати розірвану на частини країну в єдиний організм, який працюватиме безперебійно на перемогу? Чи має наша держава спільну стратегію забезпечення тилу та утримання економіки? Що потрібне для того, щоб вона запрацювала?

Читайте також інші матеріали Інни Ведернікової.

Поділитися
Помітили помилку?

Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter або Надіслати помилку

Додати коментар
Всього коментарів: 0
Текст містить неприпустимі символи
Залишилось символів: 2000
Будь ласка, виберіть один або кілька пунктів (до 3 шт.), які на Вашу думку визначає цей коментар.
Будь ласка, виберіть один або більше пунктів
Нецензурна лексика, лайка Флуд Порушення дійсного законодвства України Образа учасників дискусії Реклама Розпалювання ворожнечі Ознаки троллінгу й провокації Інша причина Відміна Надіслати скаргу ОК
Залишайтесь в курсі останніх подій!
Підписуйтесь на наш канал у Telegram
Стежити у Телеграмі