Раніше адвокати політика подали у Національне антикорупційне бюро (НАБУ) заяву про скоєння кримінального злочину посадовими особами Державної міграційної служби, Державної прикордонної служби та Національної поліції.
"Ситник (директор НАБУ Артем Ситник – ред.) мені доповідав, що заява надійшла, але провадження станом на 28 лютого не зареєстровано. Виходячи з тієї інформації, що мені доповів директор НАБУ, підстав для відкриття провадження я не бачу. Там немає корупційного злочину", - розповів Холодницький в інтерв'ю "Інтерфакс-Україна".
Він також повідомив про те, що не може сказати, чи були дотримані вимоги до подачі заяви про злочин.
"Не виключаю, що ця заява буде передана тим органам, які уповноважені розслідувати заяви такого роду – про викрадення людини, наприклад", - додав голова САП.
Відповідаючи на запитання журналіста про те, що в заяві йдеться саме про злочин, вчинений керівниками ДМС, ДПСУ та Нацполіції, Холодницький нагадав про те, що антикорупційна прокуратура "не може бути арбітром між правоохоронними органами, а Генпрокуратура може відкривати провадження, але не може їх розслідувати".
"Тому нехай визначаються, і якщо в цьому є ознаки злочинів, то і НАБУ може зареєструвати. Якщо НАБУ зареєструє провадження, то прокурор вивчить матеріали провадження і визначить підслідність уповноваженого органу. Але станом на сьогодні такої реєстрації не було", - пояснив він.
Нагадаємо, 12 лютого Міхеїла Саакашвілі, якого президент Петро Порошенко позбавив українського громадянства, видворили з України.
Політика затримали бійці спецпідрозділу Державної прикордонної служби в київському ресторані та вже за годину чартерним рейсом відправили у Варшаву. Прикордонна служба Польщі підтвердила, що Саакашвілі взяли в рамках процедури реадмісії, ініційованої Державною міграційною службою України.
При цьому у ДМС не знають, хто організував і оплатив переліт Саакашвілі, вартість якого, за інформацією журналістів проекту "Схеми", становила вісім тисяч євро.
Після видворення з України ДПСУ на три роки заборонила Саакашвілі в'їзд в країну. Захист політика назвав це рішення незаконним і пообіцяв оскаржити його в суді.
Саакашвілі пообіцяв знайти спосіб легально повернутися в Україну і відновити своє українське громадянство, а також подав судові позови проти МВС, ДПСУ та ДМС.
Детальніше про видворення політика з країни читайте у матеріалі DT.UA "Як влада видворяла Міхеїла Саакашвілі і що з ним зараз".
Про скандал довкола Саакашвілі та його конфлікт з президентом Петром Порошенком читайте у статті Сергія Рахманіна "Двоє на дірявому даху" у тижневику "Дзеркало тижня. Україна".