Голова БФ «Свої» про третю хвилю COVID-19: лікарям і волонтерам доведеться сортувати пацієнтів

Відео
Поділитися
Голова БФ «Свої» про третю хвилю COVID-19: лікарям і волонтерам доведеться сортувати пацієнтів © burst/@matthew_henry
Київські лікарні заповнені майже повністю.

Благодійний фонд «Свої» - одна з волонтерських організацій, що допомагають у боротьбі з епідемією коронавірусу в Україні. До епідемії фонд займався паліативною допомогою, зараз волонтери дістають кисневі концентратори для ковідних хворих.

Якою буде третя хвиля COVID-19 в Україні, чи готова до неї державна система, якою є ситуація з ліжковим фондом у Києві, «Громадському» розповіла голова фонду Леся Литвинова.

«Ми спостерігаємо третю хвилю, сильну. У сусідніх країнах ситуація не набагато краще за кількістю хворих, за кількістю госпіталізацій. Тільки ті країни, які нормально проходять вакцинацію, нормально дотримуються карантинних заходів, ще якось тримаються. У нас немає ані того, ані іншого: вакцинацію ми провалили, карантин у нас сильно дуже умовний. Ми спостерігатимемо зростання (захворюваності - ред.) ще кілька тижнів. Виживуть не всі. Лікарям доведеться сортувати пацієнтів, нам доведеться сортувати пацієнтів, хоч як цинічно це не звучить», - каже волонтерка.

За словами Литвинової, держава стоїть на позиції «воно само кудись подінеться, якось розсмокчеться, головне - не сильно ворушитися».

«Ситуація патова - непрацююча система вся, цілком. Це нічого нового, так завжди було. Просто як свого часу війна розкрила всі проблеми в армії, так зараз ковід розкрив всі проблеми в медицині», - зазначає вона.

Волонтерка наголошує, що лікарі вже трішечки розібралися в ситуації і стали лікувати ефективніше, але медики жахливо втомились. Зараз потрібно говорити не лише про брак техніки та ліжок у лікарнях, а й про брак людських ресурсів.

За даними Міністерства охорони здоров'я України, станом на 21 березня в Києві було 1 108 вільних ліжок з киснем, фактично вже станом на 23-е відчувався дефіцит місць для хворих на коронавірус.

«Олександрівська додала ліжечок. 1-а все, 3-тя все, 4-а все, 5-а все, 6-а трішечки, 7-а, 8-а, 9-а, 12-а все, почали вантажити 15-у, 17-а все, 18-а все, Чорнобильська все. Закінчилися ліжкомісця за великим рахунком», - перераховує співзасновниця фонду Ірина Кошкіна.

І в лікарень, і у Національної служби здоров'я, яка укладає з ними контракти, руки зв'язані, каже Литвинова.

«Лікарні отримали ковідні пакети, у межах цих ковідних пакетів вони мали це все забезпечити самостійно. У більшості лікарень ці пакети пішли куди завгодно, тільки не на ковід. А як лікарня скаже, що вона не в змозі забезпечити пацієнта чимось? НСЗУ розірве  контакт з цією лікарнею по ковіду і буде права. З іншого боку, у НСЗУ теж руки викручені. Лікарні треба закривати майже всі. Тому що не відповідає заявленим вимогам майже ніхто», - каже волонтерка.

Але поки лікарні працюють, у трьох ковідних пацієнтів зі 100 є шанси вижити, якщо лікарні закрити, він помруть.

В умовах бездіяльності влади наростили силу благодійні фонди та волонтери. Рік тому у БФ «Свої» було близько 100 кисневих концентраторів - до пандемії фонд займався наданням паліативної допомоги, зокрема респіраторної. Зараз їх уже близько 1000, і кількість зростатиме.

«Кожен день доводиться видавати близько 30 апаратів. І де їх брати? Добрий постачальник дозволяє брати в борг і розплатитися тоді, коли буде можливість. Ось сьогодні ще 0,5 млн боргу буде. Це лише 20 апаратів за дуже гуманної ціною. І за сьогодні їх не буде», - ділиться з журналістами наболілим Литвинова.

Допомагають волонтерам і небайдужі українці, котрі відкладають по 10 гривень із зарплати, і організації. Але запит на концентратори залишається високим, а борг перед постачальником - великим.

На відео присутня лайка.

Допомогти фонду:

Рахунок: UA223206490000026007052620401

Отримувач: БО БФ «СВОЇ»

Код ЄДРПОУ: 39293651

PayPal: Frolivska911@gmail.com

Станом на березень в країні склалася загрозлива епідемічна ситуація, вважають у НАН і НАМН України. Пік третьої хвилі очікується у квітні, за даними аналітиків, щодня інфікуватимуться понад 60 тисяч людей, 450 помиратимуть.

Рівень госпіталізації у нашій країні один з найвищих в Європі, відзначають аналітики. З нестачею місць у лікарнях стикаються в різних регіонах і зонах карантину, на Закарпатті та Прикарпатті для хворих розгортають мобільні госпіталі. А кількість пацієнтів на апаратах ШВЛ зараз найбільші від початку епідемії.

Жорсткі карантинні обмеження «червоної зони» діють в Чернівецькій, Івано-Франківській, Житомирській, Закарпатській, Одеській, Сумській та Львівській областях, а також у Києві та області ; у «помаранчевій зоні» ще 15 регіонів.

Рада національної безпеки і оборони найближчим часом проведе спеціальне засідання, на якому розглянуть запровадження загальнонаціонального локдауну. Аналітики й інфекціоністи переконані, що вводити його потрібно було ще «вчора», а зволікання загрожує колапсом медичної системи.

Про те, як пандемія висвітлила всю абсурдність того, що відбувається всередині державної системи, читайте в статті Інни Ведернікової «Поплічники пандемії. За мить до цунамі» у ZN.UA.

Поділитися
Помітили помилку?

Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter або Надіслати помилку

Додати коментар
Всього коментарів: 0
Текст містить неприпустимі символи
Залишилось символів: 2000
Будь ласка, виберіть один або кілька пунктів (до 3 шт.), які на Вашу думку визначає цей коментар.
Будь ласка, виберіть один або більше пунктів
Нецензурна лексика, лайка Флуд Порушення дійсного законодвства України Образа учасників дискусії Реклама Розпалювання ворожнечі Ознаки троллінгу й провокації Інша причина Відміна Надіслати скаргу ОК
Залишайтесь в курсі останніх подій!
Підписуйтесь на наш канал у Telegram
Стежити у Телеграмі