Громадська думка в Україні розділилася щодо стратегії в Донбасі

Поділитися
Громадська думка в Україні розділилася щодо стратегії в Донбасі Українці вже не знають, що робити з Донбасом © Сайт РНБО
Українців не влаштовує теперішня ситуація в Донбасі, але єдиної думки, що робити, громадяни не мають.

Серед громадян не існує консенсусу щодо напряму державної політики, який Україна має обрати для закінчення війни в Донбасі, свідчать дані опитування фонду "Демократичні ініціативи" та Центру Разумкова.

Відносно більшу підтримку дістала орієнтація на повне і безумовне відновлення довоєнного статус-кво (ведення самоврядування та місцевих справ відповідно до Конституції та законів України, покарання зрадників та воєнних злочинців, економічна відбудова) – це підтримують 29% населення країни.

Інші варіанти державної політики дістають практично рівноцінну підтримку в суспільстві. Так, 17,5% опитаних згодні визнати території окупованими, ізолювати та практично відокремити їх таким чином.

Ще 14% респондентів згодні на надання цим територіям "особливого статусу" і перетворення бойовиків у "народну міліцію", самостійне формування органів прокуратури, судів, окреме бюджетне фінансування (14%).

14% населення є прибічниками продовження фактично нинішньої політики (режим обмежених зв'язків, наявність бойових дій, обмеження ряду прав і свобод в зоні АТО, відсутність соціальних виплати для жителів непідконтрольної території тощо).

Однак чверть населення (25%) взагалі не може визначитися із тим, який саме варіант державної політики вони могли б підтримати.

Опитування було проведено Фондом "Демократичні ініціативи" спільно з Центром Разумкова 16-20 грудня 2016 року серед 2000 респондентів за винятком окупованих територій. Теоретична похибка вибірки не перевищує 2,3%.

Читайте також: Більшість українців проти компромісів заради миру з Росією

Нагадаємо, що за даними опитування фонду "Демократичні ініціативи" та Центру Разумкова, громадяни України вступають проти певних компромісів, які пропонуються заради встановлення миру в Донбасі.

Поділитися
Помітили помилку?

Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter або Надіслати помилку

Додати коментар
Всього коментарів: 0
Текст містить неприпустимі символи
Залишилось символів: 2000
Будь ласка, виберіть один або кілька пунктів (до 3 шт.), які на Вашу думку визначає цей коментар.
Будь ласка, виберіть один або більше пунктів
Нецензурна лексика, лайка Флуд Порушення дійсного законодвства України Образа учасників дискусії Реклама Розпалювання ворожнечі Ознаки троллінгу й провокації Інша причина Відміна Надіслати скаргу ОК
Залишайтесь в курсі останніх подій!
Підписуйтесь на наш канал у Telegram
Стежити у Телеграмі