Ідея такого референдуму не знаходить переважної підтримки у жодному з регіонів України. Так, на Заході та в Центрі громадська думка ділиться майже навпіл на тих, хто "за" і тих, хто "проти" проведення референдуму з цього приводу. На Півдні, Сході та Донбасі переважають противники винесення такого питання на всеукраїнський референдум.
Підтримка ідеї референдуму з приводу статусу тимчасово окупованих районів Донеччини та Луганщини зменшилася протягом другої половини 2016 року. Так, якщо у травні 2016 року 43% виступали за винесення цього питання на всеукраїнський референдум і 37% були проти, то вже у грудні 2016 року переважати почала думка про його недоцільність (35% – за і 42% – проти).
Опитування було проведено Фондом "Демократичні ініціативи" спільно з Центром Разумкова 16-20 грудня 2016 року серед 2000 респондентів за винятком окупованих територій. Теоретична похибка вибірки не перевищує 2,3%.
Раніше президент України Петро Порошенко в інтерв'ю німецькому виданню Berliner Morgenрost заявив про намір провести референдум про вступ до НАТО. "Як президент, я керуюся думкою мого народу – я проведу референдум про перспективи членства України в НАТО", - сказав він.
За даними останніх соцопитувань, на референдумі за вступ до НАТО проголосують близько 75% учасників плебісциту.