"Чотири роки тому лише 16% підтримували ідею вступу України в НАТО. Зараз -54%. Як президент, я керуюся думкою мого народу – я проведу референдум про перспективи членства України в НАТО", - сказав президент в інтерв'ю німецькому виданню Berliner Morgenрost.
П. Порошенко заявив, що зробить все можливе, щоб добитися членства в НАТО, якщо ця ідея буде підтримана на референдумі.
Як повідомлялося, в грудні 2016 року з даних опитування Соціологічної групи "Рейтинг" і Центру соціальних і маркетингових досліджень "СОЦІС" стало відомо, що 47,2% громадян проголосували б за приєднання України до НАТО.
У листопаді 2015 року президент України Петро Порошенко сказав, що Україні потрібно мінімум шість-сім років, щоб відповідати вимогам для можливого вступу в НАТО.
На сьогоднішній день відносини України і НАТО характеризуються терміном "особливе партнерство", хартія про яке була підписана в далекому 1997 році. З тих пір змінилося дуже багато, навіть в інерційному середовищі світової політики, і ці зміни створюють абсолютно нову атмосферу для взаємин України та альянсу. Докладніше про перспективи членства в Альянсі читайте в матеріалі Миколи Капітоненка "Україна-НАТО: час нових можливостей" у "Дзеркалі тижня. Україна".
Раніше віце-прем'єр-міністр з питань європейської та євроатлантичної інтеграції України Іванна Климпуш-Цинцадзе у своїй статті для DT.UA писала, що агресивна політика Кремля призвела доактивізації структур Північноатлантичного Альянсу і змусила його продемонструвати свою здатність до рішучих дій.