ГПУ ухиляється від міжнародної експертизи вилученої з Михайлика кулі

Поділитися
ГПУ ухиляється від міжнародної експертизи вилученої з Михайлика кулі Уряд Німеччини готовий оплатити експертизу, але ГПУ наполягає на передачі кулі в Україну без огляду німецькими експертами © Українська правда
Підлеглі Луценка наполягають, щоб німецька поліція передала речовий доказ НПУ для проведення експертизи в Україні.

Генеральна прокуратура України наполягає на проведенні експертизи кулі, витягнутої з легкого одеського активіста Олега Михайлика, в Україні без попереднього опису німецькими експертами. Уряд Німеччини висловив готовність оплатити проведення експертизи. Однак для цього необхідний запит про міжнародно-правову допомоги, якого ГПУ не надає, йдеться в матеріалі "Української правди", опублікованому в середу, 23 січня.

За словами Михайлика, 22 січня йому стало відомо, що ГПУ направила доручення німецької поліції передати кулю Нацполіції для проведення експертизи. Перед цим українські правоохоронці пропонували йому привезти кулю в Україну самостійно в поліетиленовому пакеті.

Проте активіст побоюється, що в Україні ключовий доказ у справі про замах на нього можуть підмінити.

Михайлика прооперували 11 січня в присутності німецьких поліцейських, яким медики передали витягнуту кулю на підставі запиту Нацполіції України через Інтерпол про тимчасове зберігання речового доказу.

Генпрокурор Юрій Луценко пояснив позицію відомства тим, що проведення міжнародної експертизи не передбачено українським законодавством.

"Що з чим порівнювати німецькі експерти? У них є ствол пістолета?". – заявив глава ГПУ. Він також нагадав, що експерт несе кримінальну відповідальність за об'єктивність своїх висновків.

Нагадаємо, 22 вересня минулого року в активіста одеської організації партії "Сила людей" Олега Михайлика стріляли біля його будинку. Активіст неодноразово виступав проти муніципальної адміністрації міста, зокрема, мера міста Геннадія Труханова.

Унаслідок нападу Михайлик втратив багато крови, куля застрягла у легені активіста. Його шпиталізували та надали державну охорону.

11 січня Михайлика прооперували в клініці Мюнхена, витягли кулю і видалили частину легені.

Поліція зареєструвала кримінальне провадження за статтею 115 (замах на умисне вбивство) Кримінального кодексу України. Слідство розглядає п'ять можливих версій нападу.

Через три дні після замаху були затримані троє підозрюваних. На допиті вони визнали свою провину, за даними слідства, вони є членами грузинського етнічного злочинного угруповання. Суд відправив їх до СІЗО, а згодом пом'якшив запобіжний захід одному з них, звільнив з-під варти і відправив під цілодобовий домашній арешт.

Докладніше про ситуацію в Одесі читайте у матеріалі Ніни Перстньової "Біси міста "Янгола" у тижневику "Дзеркало тижня. Україна".

Поділитися
Помітили помилку?

Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter або Надіслати помилку

Додати коментар
Всього коментарів: 0
Текст містить неприпустимі символи
Залишилось символів: 2000
Будь ласка, виберіть один або кілька пунктів (до 3 шт.), які на Вашу думку визначає цей коментар.
Будь ласка, виберіть один або більше пунктів
Нецензурна лексика, лайка Флуд Порушення дійсного законодвства України Образа учасників дискусії Реклама Розпалювання ворожнечі Ознаки троллінгу й провокації Інша причина Відміна Надіслати скаргу ОК
Залишайтесь в курсі останніх подій!
Підписуйтесь на наш канал у Telegram
Стежити у Телеграмі