Перший заступник голови Верховної Ради Ірина Геращенко закликала делегатів Парламентської Асамблеї НАТО підтримати розміщення миротворчої місії ООН в ОРДЛО, а також включення жінок до її контингенту.
У ході дискусії "Жінки. Світ. Безпека" в рамках дев'ятої сесії ПА НАТО в Галіфаксі український депутат розповіла про участь українських жінок у мирних процеси, про роль жінок-військових для відновлення територіальної цілісності і суверенітету України.
"Українські жінки платять найвищу і найстрашнішу ціну за російську агресію, розв'язану проти України. Більше 1,5 тисяч вдів, більше 2250 мам, які втратили синів. Розповіла про юних медсестер і жінок-військових, убитих російськими найманцями, про жінок, які залишаються заручниками на окупованому Донбасі за проукраїнську позицію", - повідомила Геращенко на своїй сторінці в Facebook у неділю, 18 листопада.
Вона також констатувала, що ОРДЛО й особливо анексований Крим залишаються закритими для моніторингових місій.
"Ми не можемо повною мірою фіксувати всі порушення прав людини там, в тому числі, сексуальні злочини", - зазначила Геращенко
Віце-спікер звернулася до делегатів з інших держав із закликом підтримати відправку миротворців до окупованих районів українського Донбасу.
"Було б добре, щоб у миротворчій місії жінки становили значний відсоток", - зазначила Геращенко.
Нагадаємо, що колишній генсек НАТО Андерс Фог Расмуссен підготував доповідь, у якій оцінив деталі, перспективи та можливості миротворчої місії в Донбасі. Так, кількість миротворців у контингенті він визначив у 24 тисячі чоловік, а серед країн-учасниць були названі Швеція, Бразилія і Білорусь.
Білорусь підтвердила бажання відправити військових у ОРДЛО у складі миротворчого контингенту ООН. Готовність взяти участь у миротворчій місії також висловили Швеція і Фінляндія – нейтральні держави, які не є членами НАТО.
У МЗС України вказали на неможливість участі у миротворчій місії військових з Білорусі та інших держав, які є військовими союзниками Росії.
Спецпредставник Держдепартаменту США по Україні Курт Волкер заявив, що США підтримують розміщення миротворчої місії в Донбасі, але без згоди РФ втілити цей задум буде неможливо.
Росія, у свою чергу, категорично не хоче пускати миротворців схід від лінії розмежування.
Докладніше про перспективи розміщення миротворчої місії ООН в Донбасі читайте у статті Сергія Рахманіна "Миротворчість і мироігрища" у тижневику "Дзеркало тижня. Україна".