Генштаб ігнорував донесення щодо ситуації в Криму у 2014 році – екс-командувач ВМС Ільїн

Поділитися
Генштаб ігнорував донесення щодо ситуації в Криму у 2014 році – екс-командувач ВМС Ільїн Екс-командувач ВМС України звинуватив Генштаб у нехтуванні інформацією про підготовку до анексії Криму
Був розроблений секретний план із врегулювання ситуації, але він потребував залучення всіх рівнів влади и введення воєнного стану, наголошує військовий.

Генеральний штаб Збройних сил України взимку 2014 року не реагував на повідомлення розвідки Військово-морських сил України щодо розвитку ситуації в Криму перед анексією півострова Росією, повідомив під час допиту в Оболонському районному суді Києва колишній командувач ВМС України адмірал Юрій Ільїн.

"Для нас для - військових, були зрозумілі певні сигнали, коли кримські політики прямо заявляли, що не підкорятимуться в разі насильницької зміни влади і шукатимуть шляхи незалежності. Другим сигналом погіршення ситуації стала поява загонів самооборони. І це стало відповіддю на те, що тоді відбувалося в Києві", - розповів він під час свідчень у справі про державну зраду екс-президента-втікача Віктора Януковича.

Під час допиту у режимі відеоконференції Ільїн розповів про те, що українські військові в Криму щодня доповідали у Генштаб ЗСУ, проте реакції на звернення ані з боку Головного управління розвідки, ані з боку ГШ Збройних сил не було.

Станом на середину січня 2014 року у командування ВМС накопичилося достатньо інформації. За результатами її аналізу військові дійшли висновку про те, що гіршим варіантом розвитку ситуації буде реальна загроза виходу Криму з підпорядкування Україні в разі неконституційної зміни влади в країні.

"У 20 числах січня 2014 року я прилетів до Києва і зробив доповідь, що в найгіршому розвитку ситуації військовослужбовці в Криму стануть заручниками ситуації. Для охорони військових об'єктів необхідно посилювати угруповання військ, а для стабілізації - приймати політичні кроки", - цитує екс-командувача ВМС України УНН.

За словами Ільїна, у тому ж році було розроблено та затверджено спеціальний секретний план, який дозволяв вжити низку заходів для врегулювання ситуації на півострові. Але самі лише українські військовослужбовці діяти не могли – для його реалізації потрібно було залучати всі рівні влади та вводити воєнний стан.

Нагадаємо, офіційно початком окупації Криму вважається 20 лютого 2014 року.

Раніше Міжнародний кримінальний суд в Гаазі прирівняв анексію Криму до міжнародного збройного конфлікту. Як наголошується в звіті, встановлення факту початкової інтервенції, яка потягнула за собою окупацію, не потрібно. Таким чином, даний міжнародний конфлікт може бути розслідуваний за нормами Римського статуту.

Поділитися
Помітили помилку?

Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter або Надіслати помилку

Додати коментар
Всього коментарів: 0
Текст містить неприпустимі символи
Залишилось символів: 2000
Будь ласка, виберіть один або кілька пунктів (до 3 шт.), які на Вашу думку визначає цей коментар.
Будь ласка, виберіть один або більше пунктів
Нецензурна лексика, лайка Флуд Порушення дійсного законодвства України Образа учасників дискусії Реклама Розпалювання ворожнечі Ознаки троллінгу й провокації Інша причина Відміна Надіслати скаргу ОК
Залишайтесь в курсі останніх подій!
Підписуйтесь на наш канал у Telegram
Стежити у Телеграмі