Генпрокуратура не має даних про причетність українців до постачань зброї до КНДР

Поділитися
Генпрокуратура не має даних про причетність українців до постачань зброї до КНДР
За даними головного управління міжнародно-правового співробітництва та європейської інтеграції, запити про міжнародну правову допомогу у кримінальному провадженні щодо Лунова і Карєва-Попова не надходили.

Генеральна прокуратура України не володіє інформацією про можливу причетність українських громадян Юрія Лунова та Ігоря Карєва-Попова до контрабанди зброї в Північну Корею в обхід міжнародних санкцій.

"В єдиному реєстрі досудових розслідувань відсутні дані про кримінальне переслідування вказаних вами громадян. Крім того, повідомляємо, що за даними головного управління міжнародно-правового співробітництва та європейської інтеграції, запити про міжнародну правову допомогу у кримінальному провадженні щодо цих громадян не надходили", - йдеться у письмовій відповіді відділу зв'язків зі ЗМІ ДП України, що надійшла в РІА Новини.

Агентство Reuters у травні повідомило, що експерти комітету РБ ООН вважають за необхідне ввести санкції щодо трьох юридичних та 12 фізичних осіб, у тому числі громадянина Казахстану та двох громадян України (Лунова і Карєва-Попова), підозрюваних у причетності до контрабандних операцій щодо зброї для КНДР.

У грудні 2009 року зареєстрований у Грузії літак Іл-76 був оглянутий в Бангкоку таїландськими спецслужбами. У скринях з цивільним маркуванням, завантажених у літак в Пхеньяні, були виявлені ручні гранатомети, частини переносних зенітно-ракетних комплексів і вибухові речовини. Командир екіпажу на допиті повідомив, що літак вилетів з України і завантажив зброю в КНДР. За даними ряду ЗМІ, повітряне судно було передано в лізинг українській авіакомпанії, до керівництва якої нібито мали відношення Лунов і Карєв-Попов.

КНДР, що оголосила себе ядерною державою, в 2005 році, в 2006, 2009 і 2013 роках провела підземні ядерні випробування, які викликали протести з боку міжнародного співтовариства. У березні цього року була прийнята резолюція з новими санкціями проти Пхеньяна - вже четверта за рахунком. Вона дозволяє блокувати банківські транзакції, заморожувати рахунки КНДР, оглядати повітряні і морські судна, а також дипломатів у пошуках великих сум готівки при підозрі, що вони спрямовані на розвиток ядерної і ракетної програм Пхеньяну. !zn

Читайте також:

МЗС заявив про непричетність України, як держави, до поставок зброї до КНДР

Північна Корея провела пуск трьох ракет малої дальності

КНДР налякала сусідів новими пусками ракет. Південна Корея прикрилася ізраїльськими комплексами

Поділитися
Помітили помилку?

Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter або Надіслати помилку

Додати коментар
Всього коментарів: 0
Текст містить неприпустимі символи
Залишилось символів: 2000
Будь ласка, виберіть один або кілька пунктів (до 3 шт.), які на Вашу думку визначає цей коментар.
Будь ласка, виберіть один або більше пунктів
Нецензурна лексика, лайка Флуд Порушення дійсного законодвства України Образа учасників дискусії Реклама Розпалювання ворожнечі Ознаки троллінгу й провокації Інша причина Відміна Надіслати скаргу ОК
Залишайтесь в курсі останніх подій!
Підписуйтесь на наш канал у Telegram
Стежити у Телеграмі