Експерти комітету Ради безпеки ООН вважають за необхідне ввести санкції щодо трьох юридичних та 12 фізичних осіб, у тому числі двох громадян України, підозрюваних у причетності до контрабандних операцій щодо зброї для 3, повідомляє агентство Reuters з посиланням на доповідь.
За даними агентства, до списку людей, щодо яких експерти комітету з санкцій проти КНДР хочуть запровадити такі заходи, окрім українців потрапили дев'ять північнокорейських громадян та один громадянин Казахстану.
Також експерти вважають за необхідне застосування санкцій до трьох північнокорейських організацій.
"Санкції не зупинили програми КНДР з розвитку ядерної і балістичної зброї, але... значно загальмували" північнокорейські розробки, цитує агентство доповідь експертів.
Також відзначається, що завдяки фінансовим санкціям і збройовому ембарго щодо Північної Кореї вдалося істотно скоротити одержувані країною кошти, які, в іншому випадку, могли б піти на фінансування заборонених програм.
Нагадаємо, у 2005 році КНДР оголосила себе ядерною державою. У 2006, 2009 і 2013 роках країна провела підземні ядерні випробування, які викликали протести з боку міжнародного співтовариства.
У березні цього року була прийнята резолюція з новими санкціями проти Пхеньяна - вже четверта за рахунком. Вона дозволяє блокувати банківські транзакції, заморожувати рахунки КНДР, оглядати повітряні і морські судна, а також дипломатів у пошуках великих сум готівки при підозрі, що вони направлені на розвиток ядерної і ракетної програм Пхеньяну. !zn
Читайте також:
Обама готовий застосувати ядерну зброю для захисту союзників від агресії КНДР
Обкладений "ядерними" санкціями Іран очолить Конференцію ООН із роззброєння
КНДР витратила на ядерні випробування гроші, на які могла б перемогти голод
Світові військові витрати у 2012 році скоротилися, в Україні - зросли