Фукуяма для CNBC: Україна і Росія не можуть вже зараз домовитись про мир

Поділитися
Фукуяма для CNBC: Україна і Росія не можуть вже зараз домовитись про мир © RFERL.org
Обидві сторони зазнали надто великих втрат, щоб зараз погодитися бодай на якісь поступки.

Україні й Росії буде важко знайти дипломатичне рішення, щоб закінчити війну, поки ситуація на полі битви не зміниться.

Таку думку висловив американський філософ і професор Стенфордського університету Френсіс Фукуяма в інтерв’ю для CNBC.

«Обидві сторони втратили надто багато. Тому будь-які поступки, необхідні для компромісного рішення, просто політично неприйнятні», - пояснив він.

Україна не може погодитися на менше, ніж відступ Росії до позицій, які вона займала до повномасштабного вторгнення.

«Якщо росіяни не відступлять до позицій, які вони утримували 23 лютого, до вторгнення, я не бачу, щоб український президент міг змиритися з цим. Інакше він буквально поступиться українською територією», - сказав Фукуяма.

З іншого боку, Росія теж не може відмовитися від територій, які вона захопила за місяць війни.

«Це буде означати, що Владімір Путін розпочав масивну війну, зазнав масивних втрат й завдав масивних втрат. І марно. Для рішення доведеться почекати змін на полі битви», - додав американський експерт.

Окрім територіальної проблеми Росія також хоче, щоб Україна підписала угоду про свій нейтралітет. Зеленський дав зрозуміти, що готовий до цього. Він також запропонував Росії компроміс щодо Донбасу. Фукуяма визнав, що не може передбачити, як нинішня війна закінчиться. Однак, Росія вже зазнала поразки на північній околиці Києва.

«В Москві кажуть, що лише перегруповуються. Але, знаєте, не треба обманюватися. Українці справді знищили чверть чи третину сил, які були в Росії», - сказав Фукуяма.

За словами експерта, він «більш оптимістично» дивиться на шанси України перемогти у війні. Тому що мораль її військ значно вищий.

«Росіяни деморалізовані, вони кидають техніку. Вони не знають, за що вони воюють», - скав Фукуяма, додавши, що російська техніка була в поганому стані через корупцію.

Також він вказав на те, що «десятки тисяч» українців повернулися додому, щоб битися за свою країну.

«Вони мотивовані глибоким почуттям патріотизму й національної ідентичності. Гадаю, це саме ті фактори, які насправді грають велику роль у визначенні результатів збройних конфліктів», - зауважив американський експерт.

Нагадаємо, за підсумками переговорів 29 березня очільник юридичної групи на переговорах України та Росії Олександр Чалий розповів, що гарантії безпеки повинні бути аналогом 5 статті НАТО. Це означає, що напад на нашу державу вважатиметься нападом на усіх підписантів. Також Чалий зазначив, що в разі їх узгодження наша сторона погоджується на постійний нейтралітет, позаблоковість та безядерність. Але ніщо не повинно суперечити праву на вступ України до ЄС. 

Глава української делегацій Давид Арахамія розповів, кого Україна хоче бачити підписантами гарантій безпеки. Також він розповів, що дія документу не буде поширюватися на тимчасово окуповані території Донбасу та Криму, позаяк щодо них є ще не врегульовані питання.

Раніше у США заявили про готовність виступити одним із гарантів безпеки України. Потім про те саме заявили в Німеччині та Італії. Водночас заступник британського прем'єра Домінік Рааб повідомив, що Лондон розгляне запит України, однак він виключив взяття гарантій, які є у країн НАТО.

Поділитися
Дивіться спецтему:
Помітили помилку?

Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter або Надіслати помилку

Додати коментар
Всього коментарів: 0
Текст містить неприпустимі символи
Залишилось символів: 2000
Будь ласка, виберіть один або кілька пунктів (до 3 шт.), які на Вашу думку визначає цей коментар.
Будь ласка, виберіть один або більше пунктів
Нецензурна лексика, лайка Флуд Порушення дійсного законодвства України Образа учасників дискусії Реклама Розпалювання ворожнечі Ознаки троллінгу й провокації Інша причина Відміна Надіслати скаргу ОК
Залишайтесь в курсі останніх подій!
Підписуйтесь на наш канал у Telegram
Стежити у Телеграмі