"Зараз ми очікуємо визнання Елладською Православною Церквою Української Церкви. Це перший крок, який приведе нас до продуктивного співробітництва. Це співробітництво стане можливим, оскільки Православна Церква України буде рухатися в напрямку грецької традиції. У разі визнання за традицією відбудеться мій візит в Афіни для спільної літургії з Предстоятелем Елладської Церкви. Я також хотів би знову відвідати Афон (підпорядковується Вселенському Патріархату - ред.) - місце унікального значення для Православного Світу", - розповів Епіфаній.
На питання, скільки років можуть співіснувати російська і українська церква, Епіфаній відповів, що з боку ПЦУ будуть докладені всі зусилля для продовження мирного процесу приєднання парафій до новоствореної Церкви.
"За нашими оцінками, в Україні буде певна кількість парафій, які будуть підпорядковані Російській православній церкві. Це логічно, і ми не маємо жодних заперечень проти цього. (...) Ті, хто вирішить залишитися в Російській церкві, не повинні відчувати ніякого виду тиску. Ці парафії повинні мати рівні права з тими, хто належить до Православної української церкви. І поступово, я вважаю, що наші відносини будуть нормалізовані, наші народи відновлять дружбу, добрі і мирні відносини", - прогнозує голова ПЦУ.
Нагадаємо, 3 лютого відбудеться інтронізація митрополита Київського і всієї України Епіфанія. Після заходу також відбудеться перше засідання Священного Синоду ПЦУ. 6 січня Україна отримала томос про автокефалію ПЦУ. Митрополит Переяславський та Білоцерківський Епіфаній був обраний головою ПЦУ на Об'єднавчому Соборі Софії Київської.
Детальніше про об'єднання православної церкви читайте в статті Катерини Щоткіної "Пізнай самого себе" в тижневику "Дзеркало тижня. Україна".