Щонайменше 117 виробничих ліній, на яких американські робітники виробляють озброєння для України, розташовано сьогодні у 31 штаті та 71 місті. Близько 32 із цих ліній розміщуються в так званому Іржавому поясі — колишньому індустріальному серці США, яке зараз повертається до життя саме завдяки оборонній допомозі Україні. Про це пише голова комітету ВРУ з питань економічного розвитку Дмитро Наталуха у матеріалі для ZN.UA "Чому Сполученим Штатам вигідно допомагати Україні у війні проти Росії".
За словами автора, до 90% коштів, виділених Вашингтоном на військову допомогу Україні, було витрачено всередині країни. Ці гроші забезпечують 3,3 млрд доларів прямих промислових інвестицій, спрямованих на підвищення потенціалу вітчизняної оборонної промисловості по всій території Америки.
"Хоча у цих штатах скептично ставляться до допомоги Україні, саме там завдяки цій допомозі створюються робочі місця і саме у цих штатах люди отримують можливість заробляти", - пише Наталуха.
- Штат Алабама. Там оборонна промисловість забезпечує 264 780 робочих місць із річним фондом заробітної плати на загальну суму 19,3 млрд доларів, тоді як загальний економічний вплив від військовослужбовців та оборонних контрактів по всьому штату становить 50,3 млрд.
- Штат Аризона. У місті Тусон з 2005 року не було вироблено жодної ракети. Але 2022-го місцевий завод отримав контракт на суму 625 млн доларів на поставку Stinger’ів для України. Вперше за 17 років із конвеєра зійшли вже відомі на весь світ ракети.
- Штат Флорида. Компанія General Dynamics Ordnance and Tactical Systems орендувала будівлю площею 240 тисяч кв. футів в індустріальному парку Мескіт для розміщення нового заводу з виробництва артилерійських снарядів. Він додасть місцевій громаді понад 125 робочих місць.
- Штат Арканзас. Компанія Lockheed Martin, виробник HIMARS, має намір збільшити штат свого заводу в місті Камден на 20%, найнявши 200 нових працівників, після рішення надати системи HIMARS Україні.
"Звісно, що така експансія промислового сектору в американській економіці має вплив і на решту індустрій і бізнесів. У зазначених штатах і містах зростають зарплати, з’являються робочі місця, а від цього виграють усі: від сімейних ферм і маленьких кавʼярень до торговельних центрів", - підсумовує автор.
Більше матеріалів Дмитра Наталухи читайте на ZN.UA.