Допомога Україні позитивно вплинула не лише на реальний сектор економіки, але й на зовнішньоторговельний потенціал США, пише голова Комітету ВРУ з питань економічного розвитку Дмитро Наталуха. У своєму матеріалі для ZN.UA "Чому Сполученим Штатам вигідно допомагати Україні у війні проти Росії" він наголосив, що наша держава буквально стала вітриною американських технологій.
"Після надання Україні ракетних комплексів HIMARS Сполучені Штати отримали додаткових замовлень на них від інших країн на суму 2,124 млрд доларів", - наводить приклад автор, пояснюючи, що ця цифра не включає пропозиції про купівлю 486 пускових установок на 10 млрд доларів для Польщі.
Те ж саме і з ракетами Javelin, що стали культовими не лише в Україні, а й у всьому світі. Із початку 2022 року їх замовили Велика Британія, Норвегія, Албанія, Латвія, Болгарія й Таїланд. Загальна сума замовлень перевищує 600 млн доларів, пояснює він. Аналогічна ситуація із замовленнями на американські танки Abrams на суму 9,5 млрд доларів і на баражуючі боєприпаси Swichblade — на 340 млн.
"Допомога Україні безпосередньо підвищила попит на американську військовооборонну продукцію як серед країн-членів НАТО, так і поміж інших країн світу, - пише Наталуха. - Щоб задовільнити його, Сполучені Штати створюють стимули для союзників по НАТО передавати Україні свої старі системи озброєнь американського виробництва і радянських часів. На заміну члени Альянсу купують сучасну американську техніку, яка виробляється з нуля та коштує набагато дорожче".
Як наслідок, загальна вартість зовнішніх військових продажів США у 2022 році становила 153,7 млрд доларів. Це на 49% більше порівняно з 103,4 млрд доларів у 2021-му. Виходить, що США допомогли запустити глобальне переозброєння демократій, від якого заробляють передусім американські компанії.
"Україна за ці два роки стала чимось значно більшим, ніж просто територія з населенням у певних кордонах. Захищаючи Україну, ми насправді захищаємо все те, на чому стоїть сучасний західний світ. І якщо деякі політики вважають, що вони "надто багато підтримують Україну", можливо, слід спитати їх, що саме, на їхню думку, отримує надто багато підтримки — свобода, демократія чи справедливість?" - підсумував автор риторичним запитанням.
Більше матеріалів Дмитра Наталухи читайте на ZN.UA.