Експерт назвав «дилетантською оцінкою» твердження, що збивати іранські дрони надто дорого

Поділитися
Експерт назвав «дилетантською оцінкою» твердження, що збивати іранські дрони надто дорого © Ifpnews
Український генерал-лейтенант Ігор Романенко сказав, що вартість ракет ППО треба порівнювати з вартістю врятованих об’єктів.

Твердження про те, що збивати іранські дрони засобами протиповітряної оборони надто дорого, є невірним. Так вважає військовий експерт, генерал-лейтенант у відставці та колишній заступник начальника Генштабу ЗСУ Ігор Романенко. Про це він сказав в етері телемарафону «Єдині новини».

Ігор Романенко відреагував на статтю британського видання The Guardian, в якій йшлося про те, що на збиття іранських безпілотників Україні доводиться витрачати більше, ніж самі вони коштують. Журналісти з посиланням на аналітиків української OSINT-спільноти Molfar написали, що вартість збитих за трохи більш ніж місяць безпілотників складає від $11,66 млн до $17,9 млн, а засоби, які витратили на їх збиття, обійшлися у $28,14 млн грн.

«Це дилетантська оцінка паперових фахівців з газет, засобів масової інформації, – сказав Ігор Романенко. – Рахувати ціну ракети і ціну “Шахіда” принципово невірно. Треба рахувати ціну ракети і ціну можливої шкоди, яку завдасть удар цього “Шахіда” по об’єкту. От є інформація, що ситуація з енергетикою у нас погіршилась. Тому треба порахувати, скільки коштує знищений енергетичний об’єкт у порівнянні з ціною ракети, яка б збила дрон»

Тому, за його словами, іранські дрони варто збивати усіма можливими засобами, які у нас є, – і авіацією, і засобами ППО, навіть якщо йдеться про більш високовартісні ракети до німецького ЗРК IRIS-T.

«Критеріями роботи ППО не є кількість збитих повітряних цілей. Є класичний приклад – міст охороняють батареї, на одну і другу налітають по 10 літаків. Перша збила п’ять літаків, але розбила міст. Інша батарея збила один літак, але міст залишився цілим. Питання, хто впорався з задачею ППО? Відповідь дуже проста: та, яка зберегла об’єкт, який охороняє», – роз’яснив Ігор Романенко.

Нагадаємо, за інформацією речника командування Повітряних сил ЗСУ Юрія Ігната, за останні два тижні українські захисники збили 85% іранських дронів Shahed-136, які запускали війська РФ. Проте вони все одно завдають серйозної шкоди цивільній, критичній та енергетичні системах України. 

Щонайменше чотири країни – Німеччина, США, Велика Британія та Франція – закликали ООН розслідувати використання Росією іранських дронів на війні проти України. Іранська влада, яка заперечує поставки, засудила заклик цих країн.

Поділитися
Помітили помилку?

Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter або Надіслати помилку

Додати коментар
Всього коментарів: 0
Текст містить неприпустимі символи
Залишилось символів: 2000
Будь ласка, виберіть один або кілька пунктів (до 3 шт.), які на Вашу думку визначає цей коментар.
Будь ласка, виберіть один або більше пунктів
Нецензурна лексика, лайка Флуд Порушення дійсного законодвства України Образа учасників дискусії Реклама Розпалювання ворожнечі Ознаки троллінгу й провокації Інша причина Відміна Надіслати скаргу ОК
Залишайтесь в курсі останніх подій!
Підписуйтесь на наш канал у Telegram
Стежити у Телеграмі