Іранські дрони значно дешевші за зенітні ракети, якими ЗСУ доводиться їх збивати – The Guardian

Поділитися
Іранські дрони значно дешевші за зенітні ракети, якими ЗСУ доводиться їх збивати – The Guardian © Getty Images
Експерти кажуть, що ці БПЛА легше буде збивати за наявності системи раннього сповіщення про їхній запуск.

Вартість збиття іранських дронів-камікадзе, якими обстрілюють українські міста, значно перевищує суми, сплачені Росією за них самих. Про це повідомляє The Guardian з посиланням на аналітиків української OSINT-спільноти Molfar.

За останній місяць українська ППО з 13 вересня по 17 жовтня збила 161 безпілотник Shahed-136, один більший Shahed-129 і чотири ще більші безпілотні штурмовики, відомі як Mohajer-6s. Ціна іранського виробництва Shahed-136 становить від 20 до 50 тисяч євро за кожну машину. Загальна вартість для Росії невдалих атак України безпілотниками, складає від $11,66 млн до $17,9 млн.

Україна розгорнула безліч озброєнь для знищення безпілотників, включаючи реактивні літаки МіГ-29, крилаті ракети С-300 і стрілецьку зброю. Відповідно до аналізу, який ґрунтується на відкритих даних, це обійшлося у понад $28,14.

Аналітики підкреслюють низьку вартість для Росії атак безпілотників, які продовжують вбивати мирних жителів українських міст і руйнувати енергетичну інфраструктурі країни.

Виконавчий директор Molfar Артем Старосєк заявив, що все ж використання безпілотників слід розглядати як ознаку слабкості Москви. «Росія програє цю війну. Якщо вони замовляють безпілотники в Ірані, це означає, що вони не мають власної зброї», – сказав він.

Згідно з попереднім аналізом британської розвідки за 6 жовтня, близько 60% цих дронів було знищено в повітрі. Але дані Molfar свідчать про ще вищу результативність – збиття до 80% із 208 Shahed-136, запущених до 17 жовтня.

Старосєк додав, що низька траєкторія польоту безпілотників ускладнювала збиття і що для ще ефективнішої боротьби з ними потрібна технологія «відловлюваня безпілотників».

«Ми повинні знати про ці безпілотники до того, як вони рухатимуться над містом, тому що якщо ви вдарите ці безпілотники, вони можуть впасти і вразити велику кількість людей», – зазначив він.

Нагадаємо, з цим Україні може допомогти Ізраїль. Міністр оборони Бені Ганц заявив, що Ізраїль не передаватиме Україні озброєння, але може допомогти у створенні цивільної системи раннього сповіщення про авіаудари.

Додамо, іранські дрони й ракети несуть смерть і руйнування не тільки в Україну. Незважаючи на тривалі санкції, Іран виріс у геополітичного гравця. Сьогодні це вже відчувають не лише Ізраїль та Україна, а багато інших. І за передачею Росії зброї стоїть не тільки бажання Тегерану допомогти своєму союзникові, а й намір заявити про себе як впливового регіонального та глобального гравця. Детальніше про це читайте в статті Сергія Данілова «Висока ціна дешевої іранської зброї. Не тільки для України».

Поділитися
Дивіться спецтему:
Помітили помилку?

Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter або Надіслати помилку

Додати коментар
Всього коментарів: 0
Текст містить неприпустимі символи
Залишилось символів: 2000
Будь ласка, виберіть один або кілька пунктів (до 3 шт.), які на Вашу думку визначає цей коментар.
Будь ласка, виберіть один або більше пунктів
Нецензурна лексика, лайка Флуд Порушення дійсного законодвства України Образа учасників дискусії Реклама Розпалювання ворожнечі Ознаки троллінгу й провокації Інша причина Відміна Надіслати скаргу ОК
Залишайтесь в курсі останніх подій!
Підписуйтесь на наш канал у Telegram
Стежити у Телеграмі