Які підібрати слова, щоб розбудити душу чиновника? Як висловити чужий біль і змусити державу діяти? Керівник Української мережі за права дитини, програмний директор міжнародного "Благодійного фонду" СОС Дитячі Містечка Україна" Дарина Касьянова в дитячій темі п'ятнадцять років. В своєму інтерв'ю DT.ua Дар'я Касьянова відповіла на питання про соціальну політику по відношенню до дітей, яку влада загнали до державного відстійника.
"В європейських країнах усе ще є інтернати - але це невеликі установи, орієнтовані на потреби конкретної дитини, - говорить Касьянова. - Це малі групові будинки, про які в нас теж уже давно говорять. Тим часом я мала честь створювати один такий малий груповий будинок у Дніпропетровській області ще 2014 року. І в СОС є такий малий груповий будинок. У чому його відмінність від інтернату? Це або приватний будинок, розташований у сільській громаді, або квартира в багатоповерховому міському будинку, де проживають діти, яких тимчасово не можна влаштувати в сім'ю. Через різні обставини. Сексуальне насильство, захворювання або інвалідність, психологічна травма від розлучення батьків… Таких дітей треба спочатку реабілітувати, готуючи до розміщення в прийомну сім'ю, щоб не завдати ще більшої травми", - додає вона.
"Очевидно, що таку тонку індивідуальну роботу не можна провести в рамках інтернату. Ще один приклад. Ми приїжджаємо в інтернат для дітей із проблемами зору. Заклад переповнений. Коли починаємо аналізувати, виявляється, що тут по багато років живуть діти цілими сім'ями. Одна дитина, що погано бачить, а з нею за компанію - ще п'ятеро братів і сестер. Таке дивне коло. Коли ми раз і назавжди на рівні держави зрозуміємо й зафіксуємо, що інтереси дитини вищі за інтерес дорослих, тоді в нас почнуться справжні зміни", - резюмувала програмнй директор міжнародного "Благотворительного фонда "СОС Дитячі містечка Україна" Дар'я Касьянова.
Раніше Дар'я Касьянова заявила, що соціальна політика в Україні існує формально, а ось з точки зору сенсів ні і потрібно вивчити особисту справу кожної з 90 тисяч дітей, які живуть в інтернатах.
Також Касьянова відмітила, що за роки війни в Луганській області не з'явилося жодного центру для сімей із дітьми
Детальніше читайте в інтерв'ю з Дариною Касьяновою: "Дар'я Касьянова. Крик"
Повну відеоверсію інтерв'ю дивіться тут