Колишньому міністру оборони України Михайлу Єжелю повідомлено про підозру у державній зраді за погодження підписання так званих "Харківських угод", інформує Державне бюро розслідувань.
За інформацією ДБР, адмірал, який свого часу був Головнокомандувачем ВМС України, погодив весь пакет документів необхідних для імплементації Угоди між Україною та Росією так званих "Харківських угод".
Колишній міністр оборони погодив проєкти цих документів, навіть не відвідавши засідання уряду 21 квітня 2010 року, під час якого вони обговорювались. Окрім цього, не було проведено обов’язкової правової експертизи щодо відповідності проєкту угоди Конституції України.
Це створило умови для продовження перебування чорноморського флоту РФ на території України на 25 років та нарошування військової техніки РФ.
Михайла Єжеля підозрюють у вчиненні державної зради за попередньою змовою групою осіб (ч. 2 ст. 28, ч. 1 ст. 111 КК України).
Харківські угоди були підписані 21 квітня 2010 тодішніми президентами України і Росії Віктором Януковичем і Дмитром Медведєвим. З української сторони головним ідеологом їх укладення був тодішній перший віце-прем'єр Андрій Клюєв за підтримки секретаря РНБОУ Раїси Богатирьової, котра дісталася Віктору Януковичу у спадок від Віктора Ющенка, і, зрозуміло, прем'єра Миколи Азарова. Зовнішньополітичний напрямок в адміністрації президента Януковича тоді курирував Андрій Гончарук, а Міністерство закордонних справ очолював Костянтин Грищенко.
Одним з головних розробників і промоутерів Харківських угод, які доклали руку до їх написання, був єдиний наділений сьогодні владою учасник тих подій - «вічний» Руслан Демченко - тодішній заступник міністра закордонних справ, який до останнього був першим замом секретаря РНБОУ Олексія Данілова і керівником комітету з розвідки. Сьогодні ж Зеленський звільнив Руслана Демченка з посади першого заступника секретаря РНБО, а й усунув з посади начальника комітету по розвідці".
Так, у розпорядженні ZN.UA є копії низки документів із підписами не тільки втікачів експрезидента Віктора Януковича та експрем'єра Миколи Азарова. Як видно з довідок про погодження проєкту розпорядження КМУ «Про схвалення проекту «Угоди між Україною і Російською Федерацією з питань перебування Чорноморського флоту Російської Федерації на території України» та драфту цієї самої угоди, до підготовки зазначених документів також доклали руку глави таких міністерств і відомств: закордонних справ — Костянтин Грищенко, юстиції — Олександр Лавринович, фінансів — Федір Ярошенко, економіки — Василь Цушко, палива та енергетики — Юрій Бойко, оборони — Михайло Єжель, транспорту і зв'язку — Костянтин Єфименко, СБУ — Валерій Хорошковський, Державної митної служби — Ігор Калетник, Державної прикордонної служби — Микола Литвин.
Про розслідування справи Харківських угод та посадовців, які брали безпосередню участь в їх узгодженні, читайте в статті Тетяни Силіної"Чи не вийде справа про Харківські угоди в пароплавний гудок?"