Харківські угоди: двом екс-міністрам Грищенку та Лавриновичу повідомили про підозру у держзраді

Поділитися
Харківські угоди: двом екс-міністрам Грищенку та Лавриновичу повідомили про підозру у держзраді Прокуратура повідомила нові підозри у справі про Харківські угоди © Офіційний сайт Кремля
Реального ідеолога домовленостей між Банковою та Кремлем - Руслана Демченка - сьогодні було звільнено з посади заступника секретаря РНБО.

В рамках розслідування справи так званих «Харківських угод», правоохоронці  повідомили про підозру у державній зраді колишньому Міністру закордонних справ України та колишньому Міністру юстиції України – повідомляє прес-служба прокуратури.

Екс-посадовців звинувачують у тому, шо погодили проект Харківських угод без проведення правової експертизи та розгляду збоку зацікавлених органів.

«За даними слідства, у квітні 2010 року підозрювані за попередньою змовою з колишніми Президентом та Прем'єр-міністром, діючи на шкоду суверенітетові, територіальній цілісності та недоторканності, обороноздатності, державній та економічній безпеці України, в порушення Конституції України, Закону України «Про міжнародні договори України», без фактичного розгляду проекту Угоди між Україною та Російською Федерацією з питань перебування Чорноморського флоту РФ на території нашої держави заінтересованими органами та проведення обов’язкової правової експертизи, погодили її без зауважень» - зазначають в прокуратурі.

За даними слідства, наслідком  дій підозрюваних стало погодження, підпис та ратифікація Угоди у квітні 2010 року, якою на 25 років продовжено строк перебування Чорноморського флоту РФ на території України.

«Це створило сприятливі умови для подальшого переоснащення та модернізації озброєння Чорноморського флоту Російської Федерації, а також його збільшення на території АР Крим та м. Севастополя, замість виведення з України», - добавили в прокуратурі.

Прокуратура не називає імен підозрюваних, але станом на квітень 2010 року посаду Міністру закордонних справ займав Костянтин Грищенко, а на посаді Міністра юстиції перебував Олександр Лавринович.

За оперативною інформацією, фігуранти перебувають за кордоном, тому підозри оголошені заочно. Розслідування триває.

22 липня стало відомо, що цих двох екс-посадовців викликали на допит у якості свідків до Департаменту, який здійснює процесуальне керівництво у злочинах щодо прихильників Євромайдану.

Лавринович
Лавринович
УНН

Грищенко
Грищенко
УНН

Отже, нагадаємо, що Харківські угоди були підписані 21 квітня 2010 тодішніми президентами України і Росії Віктором Януковичем і Дмитром Медведєвим. З української сторони головним ідеологом їх укладення був тодішній перший віце-прем'єр Андрій Клюєв за підтримки секретаря РНБОУ Раїси Богатирьової, котра дісталася Віктору Януковичу у спадок від Віктора Ющенка, і, зрозуміло, прем'єра Миколи Азарова. Зовнішньополітичний напрямок в адміністрації президента Януковича тоді курирував Андрій Гончарук, а Міністерство закордонних справ очолював Костянтин Грищенко.

Одним з головних розробників і промоутерів Харківських угод, які доклали руку до їх написання, був єдиний наділений сьогодні владою учасник тих подій - «вічний» Руслан Демченко - тодішній заступник міністра закордонних справ, який до останнього був першим замом секретаря РНБОУ Олексія Данілова і керівником комітету з розвідки. Сьогодні ж Зеленський звільнив Руслана Демченка з посади першого заступника секретаря РНБО, а й усунув з посади начальника комітету по розвідці".

Так, у розпорядженні ZN.UA є копії низки документів із підписами не тільки втікачів експрезидента Віктора Януковича та експрем'єра Миколи Азарова. Як видно з довідок про погодження проєкту розпорядження КМУ «Про схвалення проекту «Угоди між Україною і Російською Федерацією з питань перебування Чорноморського флоту Російської Федерації на території України» та драфту цієї самої угоди, до підготовки зазначених документів також доклали руку глави таких міністерств і відомств: закордонних справ — Костянтин Грищенко, юстиції — Олександр Лавринович, фінансів — Федір Ярошенко, економіки — Василь Цушко, палива та енергетики — Юрій Бойко, оборони — Михайло Єжель, транспорту і зв'язку — Костянтин Єфименко, СБУ — Валерій Хорошковський, Державної митної служби — Ігор Калетник, Державної прикордонної служби — Микола Литвин.

Дзеркало Тижня

Про розслідування справи Харківських угод та посадовців, які брали безпосередню участь в їх узгодженні, читайте в статті  Тетяни Силіної "Чи не вийде справа про Харківські угоди в пароплавний гудок?"

Нагадаємо, за інформацією журналістів, слідчі Державного бюро розслідувань знищили матеріали у резонансних кримінальних провадженнях: щодо підписання Харківських угод, розгону Майдану, «вугільній справі» та інших.

Поділитися
Помітили помилку?

Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter або Надіслати помилку

Додати коментар
Всього коментарів: 0
Текст містить неприпустимі символи
Залишилось символів: 2000
Будь ласка, виберіть один або кілька пунктів (до 3 шт.), які на Вашу думку визначає цей коментар.
Будь ласка, виберіть один або більше пунктів
Нецензурна лексика, лайка Флуд Порушення дійсного законодвства України Образа учасників дискусії Реклама Розпалювання ворожнечі Ознаки троллінгу й провокації Інша причина Відміна Надіслати скаргу ОК
Залишайтесь в курсі останніх подій!
Підписуйтесь на наш канал у Telegram
Стежити у Телеграмі