Ексголову НКРЕКП Вовка оголосили у міжнародний розшук - САП

Поділитися
Ексголову НКРЕКП Вовка оголосили у міжнародний розшук - САП Суд відмовився заарештовувати Вовка без надання доказів того, що він перебуває в міжнародному розшуку © Дмитро Вовк / Facebook
САП домагатиметься в апеляції заочного арешту Дмитра Вовка.

Колишнього керівника Національної комісії державного регулювання у сфері енергетики і комунальних послуг Дмитра Вовка, підозрюваного у справі "Роттердам+", оголошено в міжнародний розшук, повідомила прес-служба Спеціалізованої антикорупційної прокуратури.

"Враховуючи те, що підозрюваний перебуває за межами України і не з'являється на виклик слідчих, він був оголошений у міжнародний розшук", - йдеться в повідомленні САП, поширеному увечері у вівторок, 20 серпня.

У прокуратурі підкреслили, що не згодні з відмовою Солом'янського районного суду Києва заочно обрати Вовку запобіжний захід у вигляді тримання під вартою, і оскаржуватимуть в апеляції рішення суду першої інстанції.

Фотокопію ухвали суду опублікувала на своїй сторінці у Facebook адвокат Вовка Ірина Одинець. За її словами, суддя Олена Курова відхилила клопотання прокуратури, не піддавшись на "політичний тиск". Адвокат зазначила, що ця суддя в 2018 році приймала аналогічне рішення, коли не стала обирати запобіжний захід без надання правоохоронними органами доказів того, що підозрюваний оголошений у міжнародний розшук.

"Така ж практика існує у судів першої та апеляційної інстанцій", - підсумувала Одинець.

Раніше Вовк, який перебуває США і бере участь в освітній програмі в Гарварді, повідомив, що не має наміру повертатися до України, так як сумнівається в неупередженості українських судів і правоохоронних органів.

8 серпня Спеціалізована антикорупційна прокуратура оголосила підозру шести колишнім топ-посадовцям у "справі Роттердам+". Генеральному директорові "ДТЕК Східенерго" Борису Лісовому і гендиректору "ДТЕК Мережі" Івану Гелюху повідомили про підозру 14 серпня.

19 липня детективи НАБУ приходили з обшуками до центрального офісу інвесткомпанії ICU в Києві. Обшук проводився в рамках розслідування "справи Роттердам+".

Солом'янський суд заарештував екс-членів НКРЕКП Володимира Євдокимова і Тараса Ревенка з альтернативою внесення близько 2 млн гривень застави, хоча САП наполягала на значно більшій сумі застави.

НКРЕКП почала застосування нового порядку формування прогнозної оптової ринкової ціни на електроенергію, на підставі якої встановлюються тарифи промислових споживачів, навесні 2016 року. Порядок визначає ціну вугілля за формулою "вартість в порту Роттердам + вартість доставки до України".

За інформацією DT.UA, ще в 2014 році Порошенко, Коломойський, Григоришин і Суркіси дійшли думки – ДТЕК Ахметова "йде на розбирання". План був затверджений, але вже в 2015 п'ятий президент України почав ухилятися і коливатися, партнери захвилювалися.

У той самий час НКРЕКП заявила, що терміново треба перейти до вільного ціноутворення на монопольному ринку електроенергії. Так зародився "Роттердам+", за версією слідства НАБУ, - перша половина угоди між Петром Порошенком і Рінатом Ахметовим.

За тією ж версією, другою половиною угоди стала купівля компанією ICU в інтересах Порошенка і з великим дисконтом облігацій компанії ДТЕК. Проводив операцію топ-менеджер ICU Макар Пасенюк, якому належить 45% акцій компанії. Після введення "Роттердам+" акції ДТЕК, яка перебувала на межі банкрутства, здорожчали на 60% і були успішно продані.

Докладніше читайте у статті Юлії Самаєвої ""Роттердам"-хрест Порошенка" у тижневику "Дзеркало тижня. Україна".

Поділитися
Помітили помилку?

Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter або Надіслати помилку

Додати коментар
Всього коментарів: 0
Текст містить неприпустимі символи
Залишилось символів: 2000
Будь ласка, виберіть один або кілька пунктів (до 3 шт.), які на Вашу думку визначає цей коментар.
Будь ласка, виберіть один або більше пунктів
Нецензурна лексика, лайка Флуд Порушення дійсного законодвства України Образа учасників дискусії Реклама Розпалювання ворожнечі Ознаки троллінгу й провокації Інша причина Відміна Надіслати скаргу ОК
Залишайтесь в курсі останніх подій!
Підписуйтесь на наш канал у Telegram
Стежити у Телеграмі