Довіра суспільства до зовнішнього незалежного оцінювання (ЗНО) з 2008 року зросла на 11,5%.
У 2013 році 53,4% опитаних підтримують вступ на основі ЗНО (у 2008 році про підтримку ЗНО "так, безумовно" і "скоріше так" відповіли 41,9% респондентів). Кількість тих, хто не підтримує ЗНО, за п'ять років скоротилася на 9,2% - з 34,1% у 2008 році до 24,9% у 2013 році, пише у статті для ZN.UA Оксана Онищенко.
Ці дані показують "середню температуру по країні". У цільовій групі, серед тих, хто безпосередньо стикався з тестуванням, проходив сам або його діти, родичі, діти родичів та друзів, у вересні 2011 року ЗНО підтримали 64%, в 2012 - 62%, в 2013 - 65% опитаних. Не підтримали - 22%, 26- % і 24% відповідно.
Зовнішнє тестування ставить усіх у рівні умови. З цим згодні 67% опитаних з цільової групи і 52% тих, хто не мав відношення до ЗНО. Не згодні - 22 і 27 % відповідно. Тестування стимулює школярів вчитися, а не сподіватися на чиюсь допомогу. Так вважають 68% респондентів з цільової групи і 55% тих, хто не мав відношення до ЗНО. Не згодні з ними 21 і 22% відповідно.
Проте учасники опитування виділяють і ряд недоліків, пов'язаних зі вступом на основі ЗНО.
Один із законопроектів про вищу освіту (його називають "ректорським") пропонує доповнити систему вступу до ВНЗ вступними іспитами. У цільовій групі підтримують цю ідею 26% (тому що це дасть можливість вишам відібрати "своїх" студентів), не підтримують - 52% (тому що це призведе до корупції). Серед тих, хто не входить в цільову групу, результати дещо відрізняються: 30% і 40% відповідно.
Більш того, 68% опитаних з цільової групи вважають, що вступні іспити створюють умови для корупції. З ними не згодні лише 12%. А ось при зовнішньому тестуванні можливість корупції допускають 25% респондентів. Не згодні з ними 50%.
Дослідження Фонду "Демократичні ініціативи" на тему "Ставлення населення України до зовнішнього незалежного тестування" проводилося з 2008 року по жовтень 2013 року в рамках реалізації освітніх проектів Альянсу USETI. У кожному з загальнонаціональних опитувань було опитано близько двох тисяч респондентів з усіх областей України, АР Крим, Києва та Севастополя. Вибірка опитування є репрезентативною за статтю, віком, освітою, регіоном проживання та типом поселення.
Подробиці читайте в статті Оксани Онищенко "Яка вступна кампанія нам потрібна" у свіжому номері "Дзеркала тижня. Україна". !zn
Читайте також:
З проекту умов прийому до ВНЗ зникла норма, що зобов'язує приймальні комісії оприлюднювати свої рішення
Сертифікат про знання державної мови може стати обов'язковим не для всіх ВНЗ