Дослідження KSE: У Харкові, Львові та Одесі критична ситуація з ковідними реанімаціями

Інфографіка
Поділитися
Дослідження KSE: У Харкові, Львові та Одесі критична ситуація з ковідними реанімаціями Фото: Twitter
Фактична завантаженість реанімаційних ліжок в ковідних лікарнях Харкова становить 92,78%, а офіційна - 55,85%.

У Харкові, Львові та Одесі реальна завантаженість реанімаційних ліжок для пацієнтів з COVID-19 становить 74-93%.

Про це йдеться в дослідженні Київської школи економіки ( KSE ).

Ситуацію з госпіталізацією описав керівник центру економіки охорони здоров'я KSE, ексзаступник міністра охорони здоров'я Павло Ковтонюк.

"Ми подивилися на кожну лікарню для пацієнтів з COVID-19, але ми подивилися, чи дійсно це лікарня, куди госпіталізують потік пацієнтів, або лікарня для крайнього випадку. Ми виключили медустанови для дітей, психоневрологічні лікарні, госпіталі ветеранів, де ми розуміємо, що немає потужної команди для лікування COVID-19, так ми отримали основні лікарні, куди госпіталізують пацієнтів з COVID-19. ми побачили, що з великих міст тільки в Дніпрі ситуація щодо контрольована і лікарня серйозно не завантажені ", - заявив Ковтонюк.

За даними KSE, фактична завантаженість реанімаційних ліжок в ковідних лікарнях Харкова становить 94%, в той час, як офіційна - 55,85%, у Львові - 64,7% (офіційна - 51,74%), в Одесі - 74 % (офіційна - 39,5%).

При цьому фактична завантаженість реанімаційних ковідних ліжок в Києві становить 68,8% (офіційна - 55,69%), в Дніпрі - 38,4% (офіційна - 27,91%). За словами Ковтонюка, в чотирьох з п'яти лікарень, куди фактично госпіталізують пацієнтів з COVID-19, всі реанімаційні ліжка завантажені, а в одній лікарні не завантажена жодна реанімаційне ліжко.

Він зазначив, що при оцінці ситуації з COVID-19 і прийнятті рішень не можна орієнтуватися на показники завантаженості ліжок.

"Ми наполягаємо на тому, що орієнтуватися на завантаженість ліжок при прийнятті рішень не можна. Не дивлячись на те, в цілому, цифра може бути низькою, але це може створити критичну ситуацію в конкретному місті, де людям потрібні ліжка. Сьогодні в Одесі, Львові, Харкові, ситуація наближається до критичної ", - сказав Ковтонюк.

Нагадаємо, сама критична ситуація з COVID-19 склалася в Чернігівській і Полтавській областях, де показники захворюваності і смертності є одними з найбільших в Україні і в порівнянні з аналогічними показниками в великих європейських країнах. Найкраща ситуація з контролю за коронавірусом спостерігається у Вінницькій області, повідомив головний санітарний лікар Віктор Ляшко.

Так, в Чернігівській коефіцієнт виявлення випадків коронавірусу - 73%, на сьогоднішній день тут 25 917 випадків COVID-19 в Полтавській - 63%. На сьогодні виявлено 30 783 випадки.

Найгірший показник смертності за останні 14 днів на 100 тисяч населення зафіксовано в Чернігівській області - 12,4. Також критична ситуація спостерігається в Харківській (11,1), Донецькій (11), Херсонській і Полтавській (по 9,8) областях.

Протягом середи в Україні виявили 12 047 нових випадків COVID-19. Зокрема, захворіли 594 дитини і 535 медпрацівників. Про це йдеться в щоденному зведенні захворюваності коронавірусом в Україні Міністерства охорони здоров'я.

Відзначається, що за весь час пандемії в Україні коронавірусом захворіла 931 751 особа. При цьому 548 356 осіб одужали (12 939 за добу), 15 996 - померли від ускладнень в результаті хвороби (252 за добу).

У середу, 16 грудня, в Україні було проведено 65 561 тестування (зокрема, методом ПЛР - 41 733, методом ІФА - 23 828).

За весь час пандемії в Україні проведено 5 167 122 ПЛР-тестів.

Детальніше про те, якою є реальна ситуація із захворюваністю на коронавірус в Україні, читайте в статті Євгена Істербіна "Зрада/Перемога" для читачів ZN.UA.

Поділитися
Помітили помилку?

Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter або Надіслати помилку

Додати коментар
Всього коментарів: 0
Текст містить неприпустимі символи
Залишилось символів: 2000
Будь ласка, виберіть один або кілька пунктів (до 3 шт.), які на Вашу думку визначає цей коментар.
Будь ласка, виберіть один або більше пунктів
Нецензурна лексика, лайка Флуд Порушення дійсного законодвства України Образа учасників дискусії Реклама Розпалювання ворожнечі Ознаки троллінгу й провокації Інша причина Відміна Надіслати скаргу ОК
Залишайтесь в курсі останніх подій!
Підписуйтесь на наш канал у Telegram
Стежити у Телеграмі