Міністр закордонних справ України Дмитро Кулеба подякував українським партнерам за виділення додаткової оборонної підтримки для військових ЗСУ, інформує "Інтерфакс-Україна".
"Попри те, що наша держава не є членом НАТО і дія ст. 5 Північноатлантичного договору не поширюється на Україну, ми вдячні Сполученим Штатам, Великій Британії, Польщі, Литві, Естонії, Латвії, Чехії та іншим членам НАТО за виділення додаткової оборонної безпекової підтримки наших Збройних сил" - наголосив Кулеба.
За його словами, оборонна підтримка робить переговорну позицію України значно сильнішою.
"Ця сила потрібна саме для того, щоб її не довелося застосовувати", - додав міністр.
Глава МЗС України також зазначив: "Хтось допомагає готовністю до скоординованого запровадження санкцій проти Росії. Хтось посилює українське військо зброєю та військовим обладнанням. Хтось зміцнює кібербезпеку. Хтось допомагає нам зберігати спокій та стабільність фінансової й економічної системи. Ми вдячні за підтримку партнерів у цей час викликів, але вона буде марною, якщо ми, українці, не робитимемо те саме".
Нагадаємо, президент США Джо Байден заявив, що можливе вторгнення РФ в Україну може змінити світ. При цьому він нагадав, що в такому разі на РФ чекають серйозні наслідки.
Чи готові американці і європейці пожертвувати Україною задля поліпшення відносин із Росією? Наскільки важливо для них підтримати Україну? Чи згодні вони послати війська на захист нашої країни у разі нового російського вторгнення? Чи хочуть бачити Україну в ЄС і НАТО? Відповіді на ці та інші запитання дало розлоге соціологічне дослідження, недавно проведене у США, Канаді, Великій Британії, Німеччині, Франції, Польщі. Його результати аналізує Тетяна Силіна у статті "Чи готовий Захід захищати Україну від Путіна? Що кажуть у шістьох провідних країнах".