Доцільно перевірити, яка система краще справиться з поставленими реформою завданнями - централізована чи децентралізована.
Про це в статті для DT.UA пише Юрій Ганущак. На його думку, на практиці це буде виглядати так: після автономізації первинної ланки місцева рада приймає рішення, віддавати її на фінансування через НСЗУ (Національну службу здоров'я) - або самій фінансувати через механізм субвенцій. Звичайно, при однакових капітаційних нормативах.
"У другому випадку, крім вже згадуваних умов оренди, виконавчий орган в договорі з новоствореним підприємством виписує ряд інших положень, таких як умови амортизації обладнання, зона обслуговування, умови оплати послуг, бухгалтерський та адміністративний супровід, відповідальність за якість послуг. Останнє повинно гарантуватися можливістю звернення органу місцевого самоврядування за відповідним висновком до професійного органу. До створення госпітальної інспекції таким органом міг би стати департамент охорони здоров'я обласної державної адміністрації", - пропонує експерт.
Детальніше про проблеми медичної реформи читайте в матеріалі Юрія Ганущака "Реформа медицини: хто буде у програші?" у тижневику "Дзеркало тижня. Україна".