В Україну у неділю, 30 січня, прибудуть члени комітету Європарламенту із закордонних справ та підкомітету з безпеки та оборони для збору інформації про поточну кризу зазначається на сайті Європейського парламенту.
Делегація складатиметься з восьми депутатів на чолі з головою комітету із закордонних справ Девідом Макалістером та підкомітету з безпеки та оборони Наталі Луазо.
"Під час візиту… депутати Європарламенту спостерігатимуть за ситуацією на місцях та продемонструють солідарність Європейського парламенту з українським народом та його неприйняття будь-яких кроків Росії щодо подальшої ескалації кризи. Візит є частиною масштабних дипломатичних зусиль щодо деескалації ситуації та запобігання катастрофічним наслідкам можливої війни", - йдеться у повідомленні.
Делегація зустрінеться зі спікером ВРУ. Депутати також запросили зустрічі з президентом, прем'єр-міністром, міністрами оборони та закордонних справ, а також заступником прем'єр-міністра з питань європейської та євроатлантичної інтеграції.
Європейські депутати проведуть переговори з секретарем РНБО та членами комітетів ВРУ із закордонних справ, євроінтеграції, безпеки та оборони.
Чи готові американці і європейці пожертвувати Україною задля поліпшення відносин із Росією? Наскільки важливо для них підтримати Україну? Чи згодні вони послати війська на захист нашої країни у разі нового російського вторгнення? Чи хочуть бачити Україну в ЄС і НАТО? Відповіді на ці та інші запитання дало розлоге соціологічне дослідження, недавно проведене у США, Канаді, Великій Британії, Німеччині, Франції, Польщі. Його результати аналізує Тетяна Силіна у статті "Чи готовий Захід захищати Україну від Путіна? Що кажуть у шістьох провідних країнах".