На сьогодні лише 8% кримінальних проваджень за фактами злочинів проти журналістів доходять до суду. Про це повідомив представник Офісу генерального прокурора Анатолій Ковальчук під час круглого столу.
"... станом на 29.09.2021 знаходяться в провадженні 285 кримінальних справ за фактами вчинення кримінальних злочинів стосовно журналістів. З них досудове розслідування триває в 169 кримінальних провадженнях...
Більше 3 місяців триває слідство в 28 кримінальних провадженнях, більше 6 місяців - в 22 процесах, більше 1 року - в 28 провадженнях і більше 3 років - в 58 кримінальних провадженнях щодо журналістів. Закрито 85 кримінальних проваджень. Найбільша кількість - місто Київ, Закарпатська, Львівська, Донецька, Чернігівська, Полтавська та Херсонська області. До судів направлено 23 кримінальних виробництва, з них Київ - 7, Одеська область - 3, Дніпропетровська область - 3, Волинська - 3, Житомирська, Львівська, Полтавська, Рівненська, Черкаська, Херсонська та Харківська області - по 1 провадженню. В даний час на розгляді в судах знаходиться 41 кримінальне провадження щодо журналістів", - сказав Ковальчук, передають" Українські новини ".
У НСЖУ підкреслили важливість журналістської солідарності і об'єднання зусиль з владою і правоохоронними органами в захисті прав українських журналістів і свободи слова.
"Через публічні заходи, конференції та заяви нам необхідно ефективно захищати журналістів. Тобто, покарання за перешкоджання журналістській діяльності в Україні має бути невідворотним і вагомим", - зазначив голова НСЖУ Сергій Томіленко.
Як повідомлялося, в лютому 2021 року Верховна Рада посилила відповідальність за злочини проти журналістів.