Венедиктова назвала кількість справ щодо перешкоджання діяльності журналістів

Поділитися
Венедиктова назвала кількість справ щодо перешкоджання діяльності журналістів Фото : facebook.com/pgo.gov.ua
Також відома статистика по Криму і Донбасу.

Правоохоронці розслідують 260 справ за фактами перешкоджання професійній діяльності журналістів.

Про це генеральний прокурор України Ірина Венедиктова повідомила в соціальній мережі Facebook.

Розслідування злочинів щодо журналістів генпрокурор обговорила з представницею Організації з безпеки і співпраці в Європі (ОБСЄ) з питань свободи ЗМІ Марією Терезою Рібейро.

"Зараз в Україні досудове розслідування здійснюється в 260 кримінальних виробництвах за фактами перешкоджання професійній діяльності журналістів. 17 особам повідомлено про підозру, направлено до суду 13 обвинувальних актів, на розгляді в судах знаходяться 83 кримінальних виробництва цієї категорії", - написала Венедиктова.

Також на зустрічі був присутній керівник "департаменту війни" Офісу генпрокурора Юрій Рудь, який надав детальну інформацію про хід розслідування злочинів проти журналістів, які відбуваються в умовах збройного конфлікту.

Щодо подій на Донбасі зараз розслідується 15 кримінальних проваджень, де потерпілими є 38 журналістів.

45 фактів порушення прав журналістів в Криму зараз розслідуються в 23 кримінальних виробництвах, вже притягнуто до відповідальності 13 осіб.

Аналітичне повідомлення про переслідування журналістів на окупованому півострові, що мають ознаки злочинів проти людяності, вже передано Офісом генпрокурора до Міжнародного кримінального суду.

Керівник департаменту у справах Майдану Олексій Донський розповів представникам делегації ОБСЄ про розслідування фактів перешкоджання професійній журналістській діяльності під час масових протестів у 2013-2014 роках, зокрема результати попереднього розслідування у справах про вбивства журналістів В'ячеслава Єремєєв і Василя Сергієнко.

Фото з facebook.com/pgo.gov.ua
Фото з facebook.com/pgo.gov.ua

Заступник керівника департаменту нагляду за додержанням законів Нацполіціей Олег Пелепюк розповів про найгучніші справи щодо вбивств журналістів Георгія Гонгадзе, Павла Шеремета і Олеся Бузини.

Представниця ОБСЄ з питань свободи ЗМІ Марія Тереза ​​Рібейро подякувала за вичерпну інформацію в найбільш важливих і показових справах.

Генпрокурор підкреслила, що журналісти повинні бути захищені, а всі злочинні спроби перешкодити їх діяльності повинні бути оцінені по закону.

За рекомендаціями парламентських слухань щодо безпеки діяльності журналістів в Україні в Офісі генпрокурора створені робочі і міжвідомчі робочі групи з протидії правопорушенням, вчиненим щодо журналістів.

"На кожному проблемному напрямку ми створюємо секторальні майданчики, де підтримуємо постійний діалог з журналістською спільнотою і громадськими об'єднаннями, НСЖУ, щоб оперативно обмінюватися інформацією і отримувати сигнали про посягання на їх безпеку. Ми систематизували цю роботу, зараз її стандартизують, щоб працювати по кращим практикам, і, безумовно, тримаємо всі подібні випадки на контролі ", - написала Венедиктова.

Раніше Генсек ООН Антоніу Гутерріш закликав уряди зробити все, що в їх силах, для підтримки вільних, незалежних і різноманітних ЗМІ.

У заяві з нагоди Всесвітнього дня свободи преси, Гутерріш наголосив на важливості надійної, перевіреної і доступної інформації, повідомляється на сайті ООН.

Також Сполучені Штати закликають до здійснення правосуддя щодо загиблих в Україні журналістів Павла Шеремета, Георгія Гонгадзе, Вадима Комарова та інших. Про це заявив пресаташе посольства США в Україні Деніел Лангенкемп в зверненні з нагоди Всесвітнього дня свободи преси.

"Сьогодні, у Всесвітній день свободи преси, Сполучені Штати засуджують загрози, переслідування і насильство стосовно журналістів і працівників засобів масової інформації.

Поділитися
Помітили помилку?

Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter або Надіслати помилку

Додати коментар
Всього коментарів: 0
Текст містить неприпустимі символи
Залишилось символів: 2000
Будь ласка, виберіть один або кілька пунктів (до 3 шт.), які на Вашу думку визначає цей коментар.
Будь ласка, виберіть один або більше пунктів
Нецензурна лексика, лайка Флуд Порушення дійсного законодвства України Образа учасників дискусії Реклама Розпалювання ворожнечі Ознаки троллінгу й провокації Інша причина Відміна Надіслати скаргу ОК
Залишайтесь в курсі останніх подій!
Підписуйтесь на наш канал у Telegram
Стежити у Телеграмі