Під час пандемії коронавірусу значно постраждала свобода слова — The Washington Post

Поділитися
Під час пандемії коронавірусу значно постраждала свобода слова — The Washington Post © Knews.kg
COVID-19 був впливовим фактором посилення репресій проти інакодумства.

Журналізм стає все більш небезпечною професією у всьому світі, зокрема в США. 2020 рік з глобальною пандемією та широкомасштабними соціальними заворушеннями продовжив цю тенденцію. За рік у світі було вбито понад 40 журналістів. Згідно зі щорічним опитуванням Комітету захисту журналістів, протягом 2020 року було ув’язнено рекордну кількість репортерів, пише The Washington Post.

COVID-19 був впливовим фактором посилення репресій. Низку журналістів було заарештовано за повідомлення про пандемію, принаймні двоє померли після інфікування хворобою, перебуваючи під вартою, згідно з повідомленням Комітету захисту журналістів. Тим часом політичні потрясіння призвели до ув'язнення щонайменше десяти журналістів у Білорусі та семи в Ефіопії. У Сполучених Штатах 110 репортерів було заарештовано, а близько 300 зазнали нападів. У багатьох випадках на журналістів та фотографів у США нападали поліцейські, коли представники ЗМІ висвітлювали акції протестів "Життя темношкірих має значення", повідомляє американський трекер свободи преси.

Найбільше журналістів було заарештовано в таких країнах, як Китай, Туреччина, Єгипет та Саудівська Аравія. Троє репортерів у Китаї були заарештовані за висвітлення інформації, яка суперечила офіційній версії китайської влади про появу коронавірусу.

Більш трагічною жертвою репресій став єгипетський журналіст Мохамед Монір, який критикував режим Абдель Фатах аль-Сіссі за невдалу боротьбу з пандемією. Монір був заарештований 15 червня за звинуваченням у поширенні неправдивих новин, зловживанні соцмережами та причетності до терористичної групи. Після інфікування COVID-19 у в'язниці, Моніра випустили, але він помер 13 липня.

За даними Комітету захисту журналістів, щонайменше двоє єгипетських журналістів були заарештовані за повідомлення про пандемію. Поширеним звинуваченням було розповсюдження фальшивих новин. Цього року тридцять чотири журналісти потрапили до в'язниці за "неправдиві новини", заявив Комітет захисту журналістів.

Туреччина, яка раніше була «лідером» серед репресій проти журналістів-дисидентів, зараз посідає друге місце після Китаю. "Туреччина дозволила більшій кількості журналістів чекати на рішення суду поза межами в'язниці. Одного з представників ЗМІ досі тримають у в'язниці - Февзі Язічі, колишнього директора з дизайну газети "Заман", який був заарештований у липні 2016 року.

Комітет захисту журналістів стверджує, що адміністрація нового президента США Джо Байдена може змінити «глобальний клімат» у питанні свободи слова та свободи ЗМІ, закріпивши лідерство США. Новий американський лідер може запровадити відповідальність за внутрішні напади на журналістів, а також доручити дипломатам за кордоном відвідувати судові процеси над журналістами та виступати на підтримку незалежних ЗМІ. Джо Байден вже обіцяв, що права людини стануть пріоритетом зовнішньої політики США, захист несправедливо ув'язнених журналістів та свободи слова має бути головною частиною цієї ініціативи, резюмує видання.

Поділитися
Помітили помилку?

Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter або Надіслати помилку

Додати коментар
Всього коментарів: 0
Текст містить неприпустимі символи
Залишилось символів: 2000
Будь ласка, виберіть один або кілька пунктів (до 3 шт.), які на Вашу думку визначає цей коментар.
Будь ласка, виберіть один або більше пунктів
Нецензурна лексика, лайка Флуд Порушення дійсного законодвства України Образа учасників дискусії Реклама Розпалювання ворожнечі Ознаки троллінгу й провокації Інша причина Відміна Надіслати скаргу ОК
Залишайтесь в курсі останніх подій!
Підписуйтесь на наш канал у Telegram
Стежити у Телеграмі