У смузі дій ОТУ "Схід" окупанти обстріляли українські укріплення 13 разів. По захисниках Талаківки (двічі) і Пісків гатили з мінометів калібру 82 мм, гранатометів різних систем і стрілецької зброї у першому випадку та підствольних гранатометів – у другому.
Позиції Об'єднаних сил у районі Павлополя (двічі) і Богданівки потрапляли під вогонь зі станкових протитанкових гранатометів і великокаліберних кулеметів, у другому випадку бойовики застосовували й стрілецьку зброю.
Зі стрілецької зброї терористи обстрілювали опорні пункти ЗСУ в районі Гранітного та Мар'їнки, з цього ж озброєння та кулеметів великого калібру – Лебединського, лише з великокаліберних кулеметів – Пищевика.
Під обстріл з ручних протитанкових гранатометів, великокаліберних кулеметів і стрілецької зброї потрапляли оборонці Красногорівки, з гранатометів різних систем і стрілецької зброї – Водяного, з автоматичних гранатометів – Новотроїцького.
У районі відповідальності ОТУ "Північ" бойовики обстріляли українські укріплення 13 разів. Поблизу Новолуганського – чотири рази з артилерійських систем калібру 122 мм, 82-мм мінометів, гранатометів різних систем, великокаліберних кулеметів і стрілецької зброї, Новозванівки – лише зі 122-мм артилерійських систем.
Мінометним вогнем калібру 120 і 82 мм окупанти накривали позиції українських військових неподалік Новоолександрівки, вогнем з мінометів цього ж калібру, гранатометів різних систем, кулеметів великого калібру, стрілецької зброї, ПТРК і озброєння БМП – околиці Луганського (двічі).
У районі Щастя двічі гатили з 82-мм мінометів, гранатометів різних систем та великокаліберних кулеметів, Попасної – з мінометів 120-го калібру та СПГ, Катеринівки - з автоматичних гранатометів і великокаліберних кулеметів, Артеми – з кулеметів великого калібру.
Бійці Об'єднаних сил не залишили ворожі обстріли без адекватної відповіді з озброєння, що не суперечить Мінським домовленостям. Військовослужбовці продовжують надійно контролювати противника на лінії зіткнення, дотримуючись при цьому умов припинення вогню.
Вночі 21 липня бандформування вогонь по позиціях українських військових не відкривали. За даними Головного управління розвідки Міністерства оборони України, минулої доби окупанти зазнали санітарних втрат – поранені шестеро бойовиків.
Як повідомлялося, 17 липня Тристороння контактна група (ТКГ) на засіданні у Мінську погодила дату чергового "літнього перемир'я" в Донбасі. У квітні російська сторона в ТКГ двічі відмовлялася погоджувати ініційоване Україною "великоднє перемир'я", запровадження "хлібного" зривалося двічі.
Попереднє "весняне перемир'я" (з опівночі 8 березня) стало вже 19-м від початку війни в Донбасі, воно, як і всі інші, у перший же день було порушено бойовиками.
26 червня українські підрозділи під контролем ОБСЄ були відведені від Станиці Луганської. Переговори щодо розведення сил і засобів поблизу Станиці Луганській почалися ще в 2016 році, однак розпочати процес заважали регулярні обстріли бойовиків "ЛНР".
6 травня новим командувачем ООС призначено генерал-лейтенанта Олександра Сирського. У межах ротації керівництва операції, він змінив на посаді генерал-лейтенанта Сергія Наєва. Офіційно антитерористичну операцію (АТО) на сході України було завершено 30 квітня 2018 року, натомість розпочато операцію ОС.