До атаки з обливанням кислотою активістки та радника міського голови міста Херсона Катерини Гандзюк можуть бути причетні співробітники місцевої поліції, в ефірі "Громадського радіо" заявила глава Центру інформації про права людини Тетяна Печончик.
"Справді, є такі випадки, коли поліція не те, що не розслідує, але ще і дуже часто стоїть за тими, хто нападав... З приводу Катерини Гандзюк і вчорашнього нападу на неї, там теж може бути такий мотив, оскільки вона активно критикувала корупцію в місцевій поліції і, власне, це теж може бути одним з мотивів нападу на неї. Це відразу породжує сумніви, що розслідування буде справедливим, всебічним і ефективним", - сказала вона.
На підтвердження своїх слів Печончик зазначила, що за два дні поліція двічі змінювала кваліфікацію злочину, кожен раз - на все більш важку і робила це не за своєю ініціативою.
Як повідомлялося, 31 липня вранці в Херсоні невідомий облив кислотою радника мера Херсона Катерину Гандзюк. Постраждалу з серйозними опіками доставили до реанімації.
Медики діагностували в потерпілої опіки 30% тіла, особливо постраждали обличчя, шия, груди, ліва рука і передпліччя. Експертиза встановила, що Гандзюк облили концентрованою сірчаною кислотою.
У Гандзюк – давній конфлікт з керівництвом місцевої поліції. Восени 2017 року вона публічно звинуватила у вимаганні хабара начальника управління захисту економіки ГУ Національної поліції в Херсонській області Артема Антощука.
Міський голова Херсона Володимир Миколаєнко заявив про намір звернутися до генерального прокурора Юрія Луценка з проханням про передачу справи про напад на Гандзюк до Служби безпеки України.
У ГПУ повідомили, що Луценко взяв кримінальне провадження щодо нападу на Гандзюк під особистий контроль. Крім того, прокуратура змінила попередню кваліфікацію злочину зі статті "хуліганство" на "умисні тяжкі тілесні ушкодження, вчинені з метою залякування потерпілого". Згодом дії злочинців перекваліфікували на "замах на убивство, скоєний з особливою жорстокістю".