"Дніпроазот" відвантажив першу партію хлору для очищення води

Поділитися
Харків отримав можливість перестати економити запаси хлору © yes-i-do.com.ua
Втім, проблеми ще не вирішені - задіяні лише потужності, які виробляють хлор.

Єдине в Україні підприємство "Дніпроазот", що займається виробництвом рідкого хлору для знезараження води, знову запрацювало після тривалої зупинки, відвантаживши першу продукцію для водоочисних підприємств, повідомляє ТСН.

Перші цистерни з рідким хлором вже прибули в Харків.

Журналісти зазначають, що "Дніпроазот" запрацював лише на 10% від своєї потужності. 24 липня його працівники пікетували Антимонопольний комітет України і просили у чиновників допомоги, тому що, якщо держава не втрутиться, ситуація може повторитися дуже скоро, сказано в повідомленні.

"Дніпроазот" відновив виробництво критично важливого для комунального господарства речовини, але інші потужності підприємства залишаються незадіяними – виробництво мінеральних добрив та іншої продукції базової хімії зараз нерентабельне. Все через ціни на газ, який потрібен для отримання пари, необхідної за технологією. Крім того, зупинено виготовлення аміаку.

Головна вимога пікетувальників – встановити справедливу ціну на газ, тому що нинішня, на думку людей, висока і вбиває хімічну галузь в Україні. Активісти, які приєдналися до протестів, вважають, що в завищених цінах на газ винні корумповані чиновники.

Заступник голови комітету Андрій Вовк пообіцяв розглянути резолюцію мітингу.

"Ми працюємо в рамках закону і наданих нам повноважень. Як прописано у законі, так воно і буде. Незалежно від того, хто до мене прийшов", - пояснив він.

Нагадаємо, раніше повідомлялося, що підприємства купували вітчизняний хлор за ціною 25 тис. грн/т, у той же час хлор з Молдови та Румунії коштував підприємствам 38-42 тис. грн/т.

У червні найбільший виробник хлору та соляної кислоти "Дніпроазот" повідомив, що призупиняє виробництво. На підприємстві пояснили таке рішення занадто високими цінами на газ.

В уряді назвали рішення підприємства спекуляцією і пригрозили санкціями. Також АМКУ заявив, що може оштрафувати підприємство на 10% річного прибутку за відмовупродавати хлор.

Пізніше "Дніпроазот" погодився відновити виробництво рідкого хлору за умови підвищення його вартості.

Поділитися
Помітили помилку?

Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter або Надіслати помилку

Додати коментар
Всього коментарів: 0
Текст містить неприпустимі символи
Залишилось символів: 2000
Будь ласка, виберіть один або кілька пунктів (до 3 шт.), які на Вашу думку визначає цей коментар.
Будь ласка, виберіть один або більше пунктів
Нецензурна лексика, лайка Флуд Порушення дійсного законодвства України Образа учасників дискусії Реклама Розпалювання ворожнечі Ознаки троллінгу й провокації Інша причина Відміна Надіслати скаргу ОК
Залишайтесь в курсі останніх подій!
Підписуйтесь на наш канал у Telegram
Стежити у Телеграмі