Антимонопольний комітет України може оштрафувати "Дніпроазот" на 10% від доходу за останній звітний рік за відмову продавати свою продукцію, зокрема хлор. Про це повідомляє прес-служба АМКУ.
АМКУ, відповідаючи на звернення "Дніпроазот", повідомив, що відповідно до своїх повноважень і завдань він не є ціновим регулятором, не встановлює і не надає висновки щодо економічної обґрунтованості цін на товари.
"Разом з тим, Комітет має повноваження в рамках розгляду заяв про порушення законодавства про захист економічної конкуренції визначати, чи є зловживанням монопольним становищем встановлення підприємством-монополістом таких цін, які неможливо було б встановити за умови існування конкуренції на ринку", - йдеться в повідомленні.
"Ціни на хлор рідкий є вільними, самостійно встановлюються суб'єктом господарювання і на які відсутня держрегулювання. Якщо "Дніпроазот" переконаний в обґрунтованості підвищення ціни на свою продукцію - жоден чинний нормативно-правовий акт не забороняє такі дії", - повідомляє комітет.
При цьому, відзначають в АМКУ, часткова або повна відмова підприємства, що займає монопольне положення на ринку, від реалізації товару за відсутності альтернативних джерел визнається зловживанням монопольним становищем.
Як наголошується, це порушення тягне за собою накладення штрафу до 10% доходу суб'єкта господарювання від реалізації продукції за останній звітний рік, що передував року, в якому накладається штраф.
В АМКУ також повідомили, що розгляд заяви "Дніпроазоту" про надання висновків щодо кваліфікації дій відбудеться на засіданні комітету, запланованому на 19 липня.
Повідомлялося, що в Дніпрі в найближчі дні можуть припинити постачання питної води у водопровідну систему через відсутність реагенту для знезараження. Питну воду можуть не отримати: Кам'янське, Верхньодніпровськ, Жовті Води, а також прилеглі населені пункти Дніпропетровського, Криничанського та Верхньодніпровського районів.
Раніше прем'єр-міністр Володимир Гройсман під час засідання Верховної Ради заявив, що хлор в країні буде, а "Дніпроазот" зобов'язаний купувати газ за ринковою вартістю. Глава уряду зазначив, що дешевше газу немає, і держава не може продавати газ дешевше, ніж його вартість.