Українські міста обмежують подачу води через брак хлору

Поділитися
Українські міста обмежують подачу води через брак хлору "Дніпроазот" вимагає знизити ціни на газ для відновлення виробництва хлору.
Запасів питної води в Україні залишилося на кілька днів.

У Дніпрі відзавтра, 17 липня, можуть припинити постачання питної води у водопровідну систему через відсутність реагенту для знезараження. Питну воду також можуть не отримати міста Кам'янське, Верхньодніпровськ, Жовті Води та прилеглі населені пункти Дніпропетровського, Криничанського і Верхньодніпровського районів.

"Наразі хлор йде з Румунії та Молдови. На нього дуже висока ціна - 38-42 тис. грн/т (український - 25 тис. грн/т). І ще не факт, що хлор до нас дійде. Укладено угоди на поставку хлору з Румунії, але через відмінності залізничних шляхів, не можуть поставити нам хлор", - повідомила директор КП "Жовтоводський водоканал "ДОР" Олена Харитонова.

Через брак хлору для очищення води жителі Миколаєва, Харкова, Житомира та Кривого Рогу можуть залишитися без питної води вже в серпні. У цих містах з метою економії обмежили подачу води в нічний час.

Як розповіла віце-президент Асоціації водоканалів Ольга Бабій, для водоканалів всієї України необхідно 1200 тонн хлору для того, щоб забезпечити місячну потребу. За її словами, під загрозою сьогодні опинились не лише великі міста, а й бізнес. Напередодні великі виробники пиво-безалкогольних напоїв Carlsberg Ukraine, Coca-Cola Ukraine і PepsiCo заявили, що незабаром будуть змушені зупинити виробництво, оскільки на підприємствах закінчується соляна кислота, яка використовується при виробництві напоїв, а зберігати великі обсяги вони не мають можливості, тому що це вибухонебезпечна речовина.

У червні найбільший виробник хлору і соляної кислоти "Дніпроазот" повідомив, що призупиняє виробництво. На підприємстві пояснили таке рішення занадто високими цінами на газ.

Голова правління "Дніпроазота" Сергій Сидоров заявив, що у підприємства "немає можливості працювати" при існуючій ціні на газ, повідомляється на сайті заводу. Він зазначив, що завод понесе значні збитки. Сидоров додав, що для мінімізації витрат і для пошуку виходу з ситуації, що склалася, було прийнято рішення призупинити роботу підприємства. "Надалі, у міру того, як буде розвиватися кон'юнктура ринку міндобрив, ситуація на ринку газу, ми будемо приймати відповідні рішення", - сказав голова правління.

Раніше прем'єр-міністр Володимир Гройсман під час засідання Верховної Ради заявив, що хлор в країні буде, а "Дніпроазот" зобов'язаний купувати газ за ринковою вартістю. Голова уряду зауважив, що дешевше газу немає, і держава не може продавати газ дешевше, ніж його вартість.

"Дніпроазот" купує газ так, як і вся українська промисловість. Немає газу дешевше. Я думав, як це можна зробити. У мене немає відповіді на це питання. Знайдіть хоч одного добувача газу, який продасть газ дешевше. Держава також не може продавати газ дешевше, ніж його вартість", - заявив Гройсман.

Віце-прем'єр-міністр Геннадій Зубко вважає, що питання вартості газу не є форс-мажором для припинення поставок і виконання суб'єктом господарювання договору на поставку хлору.

"Відмова поставки за контрактом сприймається як шантаж водопостачальних підприємств і вплив на критичну інфраструктуру", - написа він на своїй старінці в Facebook. За його словами, за останній рік Дніпроазот підвищив ціну на хлор на 300% для водоканалів, тому контракт повинен бути виконаний.

Навіть якщо про ціну на газ влади і власник Дніпроазоту домовляться, процедура його запуску - нешвидкий і витратний процес. Зубко зазначає, що власники Дніпроазоту можуть бути притягнуті до кримінальної відповідальності. "Невиконання прямих договірних обов'язків тягне за собою адміністративну відповідальність, а коли це несе вплив на критичну інфраструктуру забезпечення життєдіяльності - кримінальну", - написав він.

Поділитися
Помітили помилку?

Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter або Надіслати помилку

Додати коментар
Всього коментарів: 0
Текст містить неприпустимі символи
Залишилось символів: 2000
Будь ласка, виберіть один або кілька пунктів (до 3 шт.), які на Вашу думку визначає цей коментар.
Будь ласка, виберіть один або більше пунктів
Нецензурна лексика, лайка Флуд Порушення дійсного законодвства України Образа учасників дискусії Реклама Розпалювання ворожнечі Ознаки троллінгу й провокації Інша причина Відміна Надіслати скаргу ОК
Залишайтесь в курсі останніх подій!
Підписуйтесь на наш канал у Telegram
Стежити у Телеграмі