Дніпро вийшов із повного блекауту: всюди є подача води й тепла, але графікові відключення світла триватимуть – мер

ZN.UA Ексклюзив
Поділитися
Дніпро вийшов із повного блекауту: всюди є подача води й тепла, але графікові відключення світла триватимуть – мер © Інформатор
Втримати ситуацію під контролем допомогли генератори, закуплені коштом місцевого бюджету.

Внаслідок масштабного ракетного удару росіян 24 листопада Дніпро зіткнувся з блекаутом, масштабів якого не було від початку російського вторгнення в Україну. Яка ситуація у місті зараз, і чи готова влада до ще гіршого сценарію, міський голова Борис Філатов розповів в інтерв’ю редакторці відділу політики ZN.UA Інні Ведерніковій.

За оцінками Філатова, наразі місто вийшло із повного блекауту: всюди є подача води й тепла, подекуди залишилося дотягнути розповітрені системи. Щодо ситуації зі світлом, то аварійні та графікові відключення триватимуть.

Російські окупанти умисно б'ють по розподільних потужностях, тому, навіть попри високу генерацію, неможливо перерозподіляти енергію. Саме тому 24 листопада «глушилися» атомні електростанції: не було куди скидати електроенергію.

«Блекауту, який трапився у Дніпрі 24 листопада, не було не те що за всю історію війни, а за весь час існування України. (…) У місті стався повний колапс. Погасли всі світлофори, зупинилися всі водоканали, причому міські та обласні», - розповідає Філатов.

Два місяці тому місто закупило 15 генераторів потужністю від 400 до 800 кіловат і 1 мегават. Їхнє головне завдання – відкачувати стоки каналізації, воду з метро та аварійно скидати воду з системи опалення на випадок сильних морозів, додає міський голова. На одному з таких потужних генераторів вдалося втримати роботу котельні, яка забезпечує теплом пологовий будинок.

Однак таку генератори споживають величезну кількість палива і не здатні втримати усю систему мільйонного міста.

«Ба більше, ці генератори не розраховані на те, що ми стабільно триматимемо потужність усіх насосних станцій, а, як я вже сказав, їх призначення – підтримувати насоси на водозаборі. Коли у разі повного блекауту доведеться відкачувати воду та скидати її із системи, щоб вона не замерзла», - додає Філатов.

Генератори купили в українського постачальника за українським законодавством. Але він знайшов їх у Німеччині та Данії, оскільки вже на початку осені спостерігався ажіотаж на ринку, а генератори великої потужності – це вже не серійний асортимент товару.

На уточнююче запитання журналістки про джерело фінансування цієї закупівлі, Борис Філатов відповідає:

«Все, що ми замовляли та купували за час війни, – виключно за гроші міського бюджету. Я не знаю, як іншим містам, але Дніпру держава не дає жодної копійки. І якщо нагорі є якісь добрі побажання, з огляду на те, що в мене склалися нормальні відносини з головою ОВА, я не відмовляю».

Після чергової масованої ракетної атаки навіть найбільші оптимісти почали запитувати: «Що буде під час блекауту? Як його пережити? Якщо готуватися до найгіршого, то яким це «найгірше» може бути?». Читайте у статті Миколи Теслі «Блекаут. Владі потрібні план та чесна розмова з громадянами».

Поділитися
Помітили помилку?

Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter або Надіслати помилку

Додати коментар
Всього коментарів: 0
Текст містить неприпустимі символи
Залишилось символів: 2000
Будь ласка, виберіть один або кілька пунктів (до 3 шт.), які на Вашу думку визначає цей коментар.
Будь ласка, виберіть один або більше пунктів
Нецензурна лексика, лайка Флуд Порушення дійсного законодвства України Образа учасників дискусії Реклама Розпалювання ворожнечі Ознаки троллінгу й провокації Інша причина Відміна Надіслати скаргу ОК
Залишайтесь в курсі останніх подій!
Підписуйтесь на наш канал у Telegram
Стежити у Телеграмі