Дитина, що використовує кохлеарний імплант, не просто чує, а отримує можливість мовного розвитку — експерт

ZN.UA Ексклюзив
Поділитися
Дитина, що використовує кохлеарний імплант, не просто чує, а отримує можливість мовного розвитку — експерт © Відчуй / Facebook
Операції з кохлеарної імплантації дуже дорогі - коштують від 25 до 35 тисяч євро. Їх можна робити на кошти держави.

Дитина, використовує кохлеарний імплант, при вдалій реабілітації нічим не відрізняється від ровесників, крім того, що у неї на голові і на вушку є досить помітна конструкція. Але головне - дитина не просто чує, вона отримує можливість мовного розвитку. Адже разом із зникненням слуху поступово зникає і мова. Зробили тобі операцію - і все, ти живеш повноцінним соціальним життям.

Про це в інтерв'ю для DT.UA сказав Андрій Пишний, керівник великого банку та засновник громадської організації "Відчуй". За його словами, операції з кохлеарної імплантації дуже дорогі - коштують від 25 до 35 тисяч євро. Їх можна робити на кошти держави.

"На той момент, як ми почали займатися цим питанням, в Україні черга була на роки. Це пізніше ситуація покращилася за рахунок багатьох речей - і депутатських запитів, і усвідомлення на рівні уряду, що це потрібно робити. У цьому році, навіть незважаючи на дефіцит коштів, гроші на кохлеарні імплантації виділялися, хоча і в недостатньому обсязі, - зазначив експерт. - Проблема в тому, що якщо дитині не поставити своєчасно імпланти, щорічно він буде втрачати можливість швидше і якісніше відновити свій мовний розвиток. Адже слуховий аналізатор головного мозку втрачає здатність сприймати звуки, і чим більше пройде часу між втратою слуху і можливістю провести операцію, тим менше ймовірність успіху".

Співрозмовник підкреслив, що технологія імплантації працює у світі вже років 30, а у нас є діти, які мають показання до неї, але вони ростуть в інтернатах для нечуючих.

"Вибачте, але це просто вирок, такого бути не повинно. Зараз 2018 р., сучасні технології можуть повернути дитині життя. На сьогоднішній день в черзі на безоплатну державну імплантацію перебувають близько 500 дітей, які щодня втрачають свій шанс навчитися чути і говорити - через брак коштів", - підкреслив Пишний.

Детальніше про допомогу нечуючим дітям читайте в статті Оксани Онищенко "Андрій Пишний: "Це дуже дивне відчуття, коли ти не чуєш нічого, навіть власного голосу"" у тижневику "Дзеркало тижня. Україна".

Поділитися
Помітили помилку?

Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter або Надіслати помилку

Додати коментар
Всього коментарів: 0
Текст містить неприпустимі символи
Залишилось символів: 2000
Будь ласка, виберіть один або кілька пунктів (до 3 шт.), які на Вашу думку визначає цей коментар.
Будь ласка, виберіть один або більше пунктів
Нецензурна лексика, лайка Флуд Порушення дійсного законодвства України Образа учасників дискусії Реклама Розпалювання ворожнечі Ознаки троллінгу й провокації Інша причина Відміна Надіслати скаргу ОК
Залишайтесь в курсі останніх подій!
Підписуйтесь на наш канал у Telegram
Стежити у Телеграмі