Дискримінація та плагіат: депутати планують узаконити експертизу шкільних підручників

Поділитися
Дискримінація та плагіат: депутати планують узаконити експертизу шкільних підручників
Автори законопроекту вважають, що необхідні чіткі вимоги до якості навчальної літератури та механізми перевірки дотримання цих вимог.

Сьогодні, 22 липня, група народних депутатів на чолі з членом Комітету з питань енергетики і житлово-комунальних послуг Інною Совсун (фракція "Голос") зареєстрували у Верховній Раді законопроект про внесення змін до закону "Про освіту" щодо забезпечення якості навчальної літератури (№3900).

Текст проекту закону оприлюднений на сайті парламенту.

Депутати розробили цей документ з метою встановлення чітких вимог до якості навчальної літератури, насамперед тієї, яка використовується в установах повної загальної середньої освіти, механізми перевірки дотримання цих вимог.

Вони пропонують встановити перелік принципів, яким повинна відповідати навчальна література (відповідність стандартам освіти, науковість, системність), що використовуються в освітньому процесі, й заборонити висловлювання, зображення, відео-та аудіоматеріали дискримінаційного характеру в навчальній літературі.

З цією метою пропонується ввести обов'язкову експертизу навчальної літератури, яка виготовляється за рахунок державного бюджету, на предмет відповідності вимогам законодавства, зокрема визначених у цьому проекті.

Законопроект дає право ініціювати відповідну експертизу навчальної літератури, яка виготовляється за кошти фізичних та юридичних осіб, на предмет відповідності її вимогам законодавства. Також проект визначає правові наслідки результатів цієї експертизи: навчальну літературу не можна буде використовувати під час освітнього процесу.

Крім того, пропонується доповнити статтю 1 закону україни "Про освіту" визначенням терміну "навчальна література" як електронних та паперових видань, які містять упорядковану у відповідності з завданнями освітнього процесу наукову і практичну інформацію, спрямовану на досягнення одержувачами утворення певних стандартів освіти обов'язкових результатів навчання.

Депутати-автори законопроекту вважають, що введення відповідних змін дозволить поліпшити якість навчальної літератури, передусім шкільних підручників. Прийняття відповідного документа забезпечить виконання міжнародних зобов'язань України щодо протидії дискримінації та забезпечення прав людини, зокрема, виконання рекомендацій, отриманих в рамках Універсального періодичного огляду Ради ООН з прав людини.

Нагадаємо, 22 липня Комітет з питань молоді і спорту рекомендував Верховній Раді прийняти в першому читанні законопроект №3339 "Про внесення змін у деякі законодавчі акти України про стягнення аліментів на утримання дитини".

Також у парламентському комітеті з питань гуманітарної та інформаційної політики розраховують, що Верховна Рада України розгляне законопроект №2693-д "Про медіа" в першому читанні у вересні.

Поділитися
Помітили помилку?

Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter або Надіслати помилку

Додати коментар
Всього коментарів: 0
Текст містить неприпустимі символи
Залишилось символів: 2000
Будь ласка, виберіть один або кілька пунктів (до 3 шт.), які на Вашу думку визначає цей коментар.
Будь ласка, виберіть один або більше пунктів
Нецензурна лексика, лайка Флуд Порушення дійсного законодвства України Образа учасників дискусії Реклама Розпалювання ворожнечі Ознаки троллінгу й провокації Інша причина Відміна Надіслати скаргу ОК
Залишайтесь в курсі останніх подій!
Підписуйтесь на наш канал у Telegram
Стежити у Телеграмі