Директорів підприємства "Укроборонпрому" затримали за підозрою у розтраті понад 2 млн дол

Доповнено
Поділитися
Директорів підприємства В НАБУ деталей не повідомили
Окрім того, НАБУ та САП затримали трьох колишніх співробітників підприємства "Спецтехноекспорт".

Співробітники Національного антикорупційного бюро та Спеціалізованої антикорупційної прокуратури затримали колишнього та чинного директорів підприємства "Спецтехноекспорт", який входить до державного концерну "Укроборонпром", повідомила прес-служба НАБУ у Facebook. Затриманих підозрюють у розтраті більше 2 мільйонів доларів.

"4 березня 2019 року детективи НАБУ та САП затримали чинного та колишнього директорів ДП ДГЗП "Спецтехноекспорт" (входить до складу державного концерну "Укроборонпром") за підозрою у розтраті 2,225 млн дол. США", - повідомили в НАБУ.

Зазначено, що також затримали трьох колишніх посадовців держпідприємства.

У свою чергу в САП зазначили, що повідомили про підозру колишньому директору "Спецтехноекспорт", який причетний до організації злочинної схеми розтрати коштів, що завдало держпідприємству збитків на суму 55,5 млн гривень.

"Крім того, під час здійснення процесуального керівництва у кримінальному провадженні прокурорами САП спільно з детективами НАБУ повідомлено про підозру ще чотирьом чинним та колишнім високопосадовцям ДП ДГЗП "Спецтехноекспорт", - повідомила прес-служба САП у Facebook.

Посадовцям інкримінують вчинення службового підроблення та умисної, з використанням службового становища за попередньою змовою розтрати майна, що спричинило тяжкі наслідки інтересам держави, тобто скоєння злочинів, передбачених ч.ч.2, 3 ст.27, ч.2 ст.28, ч.5 ст.191, ч.ч.2, 3 ст.27, ч.2 ст.28, ч.1 ст.366 КК України.

"Досудовим розслідуванням встановлено, що колишній директор ДП ДГЗП "Спецтехноекспорт", із залученням своїх заступників, директора департаменту та завідувача сектору цього підприємства, організував злочинну схему розтрати належних державі в особі державного підприємства "Завод 410 ЦА" коштів та виведення їх закордон на користь іноземної юридичної особи", - зазначили в антикорупційній прокуратурі.

Окрім того, при виконанні контракту на постачання продукції військового призначення, який було укладено із Міністерством оборони Індії, колишній директор "Спецтехноекспорту" залучив до супроводження вказаного документу посередника - компанію-резидента Об'єднаних Арабських Еміратів. Компанія мала від імені та в інтересах "Спецтехноекспорту" укласти та виконати контракт.

"За такі послуги, на підставі підписаних зазначеними службовими особами ДП ДГЗП "Спецтехноекспорт" актів виконання робіт та платіжних доручень, з рахунку дочірнього підприємства на рахунок іноземного агента протягом 2015 року було перераховано належні ДП "Завод 410 ЦА" державні кошти в сумі 2,2 млн доларів США", - додали у САП.

За даними слідства, посередник жодних послуг, пов'язаних з укладенням або подальшим виконанням зовнішньоекономічного контракту, не надавав.

"Таким чином, внаслідок протиправних дій службових осіб ДП ДГЗП "Спецтехноекспорт" та безпідставного перерахунку агенту коштів за ненадані послуги, державі в особі ДП "Завод 410 ЦА" спричинено матеріальні збитки на суму еквівалентну 55,5 млн гривень", - пояснили у САП.

Наразі готують клопотання до суду щодо обрання підозрюваним запобіжних заходів, пов‘язаних з триманням під вартою.

Як повідомлялося, Петро Порошенко підписав указ про звільнення Гладковського з посади першого заступника секретаря РНБО і голови Міжвідомчої комісії з політики військово-технічного співробітництва та експортного контролю.

25 лютого, команда журналістських розслідувань Bihus.Info, опублікувала матеріал про масштабні розкрадання в "Укроборонпромі", до якої причетні посадові особи, наближені до президента Петра Порошенка. Зокрема, син першого заступника секретаря РНБО Олега Гладковського Ігор, його друг і безнес-партнер Віталій Жуков, а також Андрій Рогоза.

З 2016 року вони продавали українським оборонним підприємствам запчастини для військової техніки з націнкою до 300%. Товар вони завозили з території РФ контрабандним шляхом або ж купували на складах військових частин в Україні. Зокрема, як прокладку використовували підприємство Порошенка "Кузня на Рибальському", через яку провели 70 мільйонів гривень від угоди з Київським бронетанковим заводом.

26 лютого Національне антикорупційне бюро (НАБУ) відкрило справу за фактом масштабних розкрадань в оборонній сфері України. Розслідування розпочато за ч .5 статті 191 КК України (привласнення, розтрата майна або заволодіння ним шляхом зловживання службовим становищем).

Детальніше про корупційний скандал в "Укроборонпромі" читайте у статті Дмитра Менделєєва "Мародери країни відрубаних рук..." у тижневику "Дзеркало тижня. Україна".

Поділитися
Помітили помилку?

Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter або Надіслати помилку

Додати коментар
Всього коментарів: 0
Текст містить неприпустимі символи
Залишилось символів: 2000
Будь ласка, виберіть один або кілька пунктів (до 3 шт.), які на Вашу думку визначає цей коментар.
Будь ласка, виберіть один або більше пунктів
Нецензурна лексика, лайка Флуд Порушення дійсного законодвства України Образа учасників дискусії Реклама Розпалювання ворожнечі Ознаки троллінгу й провокації Інша причина Відміна Надіслати скаргу ОК
Залишайтесь в курсі останніх подій!
Підписуйтесь на наш канал у Telegram
Стежити у Телеграмі