Збиток від махінацій в "Укроборонпромі" склав десятки мільйонів гривень - Луценко

Поділитися
Збиток від махінацій в Луценко зазначив, що ДФС працює над цією справою ще з 2017 року © Генпрокуратура України
Генпрокурор зазначив, що сума збитків ще не до кінця визначена, так як триває розгляд.

На махінаціях у державному концерні "Укроборонпром" бюджет України зазнав досить значного збитку, не дорахувавшись мінімум сорок мільйонів гривень, розповів Генеральний прокурор України Юрій Луценко у ток-шоу "Ехо України" на телеканалі "Прямий".

"Ось що, власне, відбувається. Привозяться запчастини, за певними процедурами конкурсу їх купує "Оборонпром", а потім ці кошти переводять через фіктивні структури і виводять гроші у готівку, живі гривні, які потім переводять у долари. Це ухилення від податків", - сказав Луценко.

Луценко заявив, що за вказаною справою Державна фіскальна служба веде перевірку ще з 2017 року. І зовсім недавно були отримані перші результати.

"Тиждень тому я отримав нарешті перші результати - їм нарахували 20 мільйонів гривень несплачених податків. Станом на сьогодні, я знаю про близько 40 мільйонів гривень нарахованих для цієї фірми. Відразу скажу: або ці гроші будуть заплачені до казни, або будуть сидіти дуже довго. Це я гарантую. Це гарантує у тому числі президент України, хто б не був причетний до цієї структури, які б у них не були партійні прапори або прізвища посадових осіб - кошти будуть стягнуті до бюджету, а винні будуть відповідати", - пообіцяв Луценко.

Команда журналістських розслідувань Bihus.Info, опублікувала матеріал про масштабні розкрадання в "Укроборонпромі", до якої причетні посадові особи, наближені до президента Петра Порошенка. Зокрема, син першого заступника секретаря РНБО Олега Гладковського Ігор, його друг і безнес-партнер Віталій Жуков, а також Андрій Рогоза. З 2016 року вони продавали українським оборонним підприємствам запчастини для військової техніки з націнкою до 300%. Товар вони завозили з території РФ контрабандним шляхом або ж купували на складах військових частин в Україні. Зокрема, як прокладку використовували підприємство Порошенка "Кузня на Рибальському", через яку провели 70 мільйонів гривень від угоди з Київським бронетанковим заводом.

26 лютого Національне антикорупційне бюро (НАБУ) відкрило справу за фактом масштабних розкрадань в оборонній сфері України. Розслідування розпочато за ч .5 статті 191 КК України (привласнення, розтрата майна або заволодіння ним шляхом зловживання службовим становищем).

"Дзеркало тижня. Україна" неодноразово публікувало матеріали про корупцію та масштабні зловживання в оборонному секторі. Докладніше читайте у матеріалі DT.UA "Злочинні схеми в оборонпромі: чому розслідування Bihus.Info не може бути фейковим".

Поділитися
Помітили помилку?

Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter або Надіслати помилку

Додати коментар
Всього коментарів: 0
Текст містить неприпустимі символи
Залишилось символів: 2000
Будь ласка, виберіть один або кілька пунктів (до 3 шт.), які на Вашу думку визначає цей коментар.
Будь ласка, виберіть один або більше пунктів
Нецензурна лексика, лайка Флуд Порушення дійсного законодвства України Образа учасників дискусії Реклама Розпалювання ворожнечі Ознаки троллінгу й провокації Інша причина Відміна Надіслати скаргу ОК
Залишайтесь в курсі останніх подій!
Підписуйтесь на наш канал у Telegram
Стежити у Телеграмі