Die Welt проаналізувала можливість відновлення ядерного статусу України

Поділитися
Die Welt проаналізувала можливість відновлення ядерного статусу України
Сьогодні Київ не має можливості отримати назад радянські бомби

Авторитетне німецьке видання проаналізувало гіпотетичну можливість відновлення ядерного статусу України. Стаття шеф-кореспондента Клеменса Вергіна стала першою реакцією на інтерв’ю посла України в Німеччині Андрія Мельника про те, що можливо, варто замислитися про ядерний статус.

У розмові з “Німецьким радіо” український посол припустив, що у разі, якщо Захід залишить Україну наодинці з Росією як державою-агресором та якщо Києву відмовлять у швидкому вступі до НАТО, то тоді не залишатиметься іншого вибору, як нарощувати озброєння, “а також - можливо - знову призадуматися над ядерним статусом”.

Газета Die Welt нагадує, що Україна колись була важливою ядерною державою в Європі, маючи третій за величиною ядерний арсенал у світі. А відмовившись від зброї, продовжує Вергін, Україна отримала гарантії свого суверенітету у вигляді Будапештського меморандуму, який сьогодні не вартує навіть того паперу, на якому надрукували документ.

Опираючись на заяви відомих експертів, автор пише, що Україна теоретично могла б розпочати розробку ядерної зброї, озираючись на потужну ядерну спадщину, наявні ноу-хау та інфраструктуру, що залишилися після розвалу СРСР. Шлях до атомної бомби на основі плутонію був би тернистим. Сьогодні Україна має лише 15 легких водних реакторів, і їх переобладнання для виробництва плутонію, придатного для зброї, коштуватиме українському бюджету значних коштів. Це ще й викликало б небажану реакцію світу, на що навряд чи наразі вирішиться Київ, наголошує автор.

Газета згодна, що заяви посла Мельника не є безпідставними, адже Україна втомилася від занадто м’якої позиції Заходу у відповідь на чисельну та триваючу агресію Росії. Автор упевнений, що Київ цілком може використовувати аргумент із відновленням ядерного арсеналу для політичного тиску, щоб нарешті отримати від цивілізованого світу адекватну військову допомогу для реального протистояння Росії.

Докладніше про те, як проходила денуклеаризація України, читайте в статті Аріадни Войтко «Невиправдане благородство?». Чи було рішення правильним і чи варто було Україні зберегти хоча б тактичну ядерну зброю, читайте в статті Володимира Горбуліна «Військово-ядерний тупик: український варіант» в ZN.UA.

Поділитися
Помітили помилку?

Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter або Надіслати помилку

Додати коментар
Всього коментарів: 0
Текст містить неприпустимі символи
Залишилось символів: 2000
Будь ласка, виберіть один або кілька пунктів (до 3 шт.), які на Вашу думку визначає цей коментар.
Будь ласка, виберіть один або більше пунктів
Нецензурна лексика, лайка Флуд Порушення дійсного законодвства України Образа учасників дискусії Реклама Розпалювання ворожнечі Ознаки троллінгу й провокації Інша причина Відміна Надіслати скаргу ОК
Залишайтесь в курсі останніх подій!
Підписуйтесь на наш канал у Telegram
Стежити у Телеграмі