Держслужбовцям не варто зазначати у деклараціях готівку, походження якої неможливо підтвердити – НАЗК

Поділитися
Держслужбовцям не варто зазначати у деклараціях готівку, походження якої неможливо підтвердити – НАЗК © alexkalina/depositphotos.com
Нацагентство підкріплює заклик практичними кейсами виявлення порушень закону

Публічним службовцям не варто зазначати готівкові кошти в декларації, якщо вони не можуть підтвердити законність джерел їх походження. Таке застереження опублікувало НАЗК. У роз’ясненні з цього питання НАЗК вказує, що "завдяки наявним механізмам перевірок має можливість ефективно виявляти недоброчесних декларантів та встановлювати факти недостовірного декларування даних про наявність та обсяг готівки".

Такі зміни відбулись, за твердженням НАЗК, після впровадження нового ризик-орієнтованого підходу до відбору та перевірок декларацій. НАЗК вказує на практичні кейси щодо перевірки готівкових активів службовців. У повідомленні також вказано на практичні кейси з перевірки декларацій, де виявлені готівкові гроші, що не мають реального підтвердження, та відповідні наслідки для декларантів.

Зокрема, проведення повної перевірки декларації за 2022 рік, поданої заступником начальника відділу Закарпатської митниці, виявило ознаки декларування недостовірних відомостей щодо готівки на 285 млн грн. 

"У декларації директора ДП «Дослідне господарство «Тахтаулово» Інституту захисту рослин Національної академії аграрних наук України за 2022 рік НАЗК виявило ознаки декларування недостовірних відомостей про наявність готівки на понад 25 млн грн. Невідповідності на загальну суму понад 59,5 млн грн було виявлено у декларації за 2021 рік голови Білгород-Дністровської районної ради. Матеріали за результатами цих перевірок надіслані до органів досудового розслідування", – вказує НАЗК.

Після призупинення подання декларацій під час гострої фази широкомасштабної війни, майже 1,5 млн декларацій подано за 2021 та 2022 роки. За статистикою НАЗК, 1 млн 457 тис. декларацій подали публічні службовці за два роки, з них за 2021 рік – 744,6 тис., за 2022 рік – 712,9 тис. Проте понад половина цих декларацій, а саме 747 тис., була подана добровільно - ще до набрання чинності закону про відновлення декларування 12 жовтня 2023 року: за 2021 рік – 427,2 тис., за 2022 рік – 319,6 тис.

Поділитися
Помітили помилку?

Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter або Надіслати помилку

Додати коментар
Всього коментарів: 0
Текст містить неприпустимі символи
Залишилось символів: 2000
Будь ласка, виберіть один або кілька пунктів (до 3 шт.), які на Вашу думку визначає цей коментар.
Будь ласка, виберіть один або більше пунктів
Нецензурна лексика, лайка Флуд Порушення дійсного законодвства України Образа учасників дискусії Реклама Розпалювання ворожнечі Ознаки троллінгу й провокації Інша причина Відміна Надіслати скаргу ОК
Залишайтесь в курсі останніх подій!
Підписуйтесь на наш канал у Telegram
Стежити у Телеграмі