"Українська влада має виконати власні обіцянки, знайти і віддати під суд усіх осіб, винних у вбивстві журналіста Павла Шеремета", - зазначила Хармс.
Німецький політик занепокоєна висновками спеціальної доповіді Комітету із захисту журналістів про те, що розслідування у справі Шеремета досі не зрушило з місця.
"Це наводить на думку про відсутність політичної волі, тиск на слідство і серйозні провали в офіційному розслідуванні. Ці проблеми мають бути вирішені", - підкреслила євродепутат.
Хармс вважає добрим знаком обіцянку президента України Петра Порошенка особисто сприяти розслідуванню і запросити іноземних експертів на допомогу. На її думку, європейські партнери України, включно з Європейським союзом, зможуть надати фінансову і технічну допомогу, яка могла б сприяти незалежному розслідуванню.
Політик відзначила прогресу української влади у проведенні низки реформ у сфері ЗМІ, у тому числі створення громадського мовлення, що сприяє прозорості у сфері власності засобів масової інформації. Проте Україні все ще потрібна ефективна система захисту журналістів від насильства і вбивства, що не повинні залишатися безкарними, резюмувала депутат ЄП.
Журналіст Павло Шеремет загинув 20 липня 2016 року внаслідок підриву автомобіля. Вибух стався о 7:45 ранку, коли журналіст виїхав з дому і проїхав кілька десятків метрів, на розі вулиць Богдана Хмельницького та Івана Франка в Києві.
У лютому 2017 року міністр внутрішніх справ Арсен Аваков заявив, що слідство встановило людей, які могли бути причетні до вбивства Шеремета, а також можливих свідків злочину. У той самий час, начальник Головного слідчого управління Олександр Вакуленко зазначив, що повідомлення про підозру поки нікому не вручено.
15 травня поліція допитала екс-співробітника СБУ Ігоря Устименка в рамках розслідування вбивства Павла Шеремета. Авторам документального фільму "Вбивство Павла" вдалося з'ясувати, що Устименко приїжджав до дому Шеремета в ніч напередодні вбивства та провів там більше години. Офіційне слідство цією інформацією не володіло.