Міжнародний Комітет захисту журналістів дав рекомендації з розслідування вбивства Шеремета

Поділитися
Міжнародний Комітет захисту журналістів дав рекомендації з розслідування вбивства Шеремета Комітет захисту журналістів представив доповідь про розслідування вбивства Шеремета © Роман Кравець
В якості потенційно можливого мотиву вбивства пропонується розглянути професійну діяльність журналіста.

Міжнародний Комітет захисту журналістів (CPJ) представив спеціальний звіт про вбивство журналіста Павла Шеремета. Комітет повідомив про відсутність конкретних результатів у даному розслідуванні і рекомендував Україні задіяти всі ресурси, необхідні для встановлення організаторів цього злочину.

Відомствам, які займаються розслідуванням вбивства журналіста, Комітет рекомендував розглянути журналістську діяльність Шеремета в Україні як потенційний мотив вбивства.

"Комітет захисту журналістів пропонує такі рекомендації. Президенту Порошенку задіяти достатні ресурси для притягнення до відповідальності винних у вбивстві Павла Шеремета, зокрема організаторів цього злочину, розглянути можливість запрошення незалежних міжнародних слідчих з метою розслідування вбивства Павла Шеремета", - йдеться у доповіді Комітету захисту журналістів (CPJ), оприлюдненому на прес-конференції у Києві в середу, 12 липня.

Крім того, в рекомендаціях підкреслюється необхідність перевірки невивчених версій і допитів свідків, які ще не спілкувалися зі слідчими.

Комітет також закликав міжнародне співтовариство сприяти в цьому розслідуванні. Зокрема, уряд Росії і Білорусі - співпрацювати зі слідством і сприяти допуску українських слідчих до матеріалів, які стосуються до цієї справи.

Читайте також: Порошенко анонсував публічний звіт слідчих органів у справі Шеремета

Журналіст Павло Шеремет загинув 20 липня 2016 року внаслідок підриву автомобіля. Вибух стався о 7:45 ранку, коли журналіст виїхав з дому і проїхав кілька десятків метрів, на розі вулиць Богдана Хмельницького та Івана Франка в Києві.

У лютому 2017 року міністр внутрішніх справ Арсен Аваков заявив, що слідство встановило людей, які могли бути причетні до вбивства Шеремета, а також можливих свідків злочину. У той самий час, начальник Головного слідчого управління Олександр Вакуленко зазначив, що повідомлення про підозру поки нікому не вручено.

15 травня поліція допитала екс-співробітника СБУ Ігоря Устименка в рамках розслідування вбивства Павла Шеремета. Авторам документального фільму "Вбивство Павла" вдалося з'ясувати, що Устименко приїжджав до дому Шеремета в ніч напередодні вбивства та провів там більше години. Офіційне слідство цією інформацією не володіло.

Поділитися
Помітили помилку?

Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter або Надіслати помилку

Додати коментар
Всього коментарів: 0
Текст містить неприпустимі символи
Залишилось символів: 2000
Будь ласка, виберіть один або кілька пунктів (до 3 шт.), які на Вашу думку визначає цей коментар.
Будь ласка, виберіть один або більше пунктів
Нецензурна лексика, лайка Флуд Порушення дійсного законодвства України Образа учасників дискусії Реклама Розпалювання ворожнечі Ознаки троллінгу й провокації Інша причина Відміна Надіслати скаргу ОК
Залишайтесь в курсі останніх подій!
Підписуйтесь на наш канал у Telegram
Стежити у Телеграмі