Депутат сільради на Київщині не задекларував 42 квартири

Поділитися
Депутат сільради на Київщині не задекларував 42 квартири © НАЗК
НАЗК заявило про порушення у 80% декларацій після автоматизованої перевірки. 

Депутат Хотівської сільської ради Київської області Іван Бондаренко не вніс до декларації за 2020 рік понад 40 квартир на загальну суму 33,6 млн гривень, а його колега з Макарівської селищної ради Київської області Олександр Довгаль не задекларував нерухомість на 26,2 млн гривень, йдеться в повідомленні Національного агентства із запобігання корупції..

Після початку проведення автоматизованого контролю повноти заповнення декларацій в НАЗК з’ясували, що самовисуванець Іван Бондаренко, який під час балотування у депутати вказав, що він безробітний, не вніс у декларацію за 2020 рік 42 квартири, які розташовані у Любомлі Волинської області.

Свою «забудьковатість» Бондаренко пояснив хворобою, яка «не дала змоги ні працювати, ні заповнити належним чином декларацію за 2020 рік, а також через неповне розуміння всіх аспектів відображення відповідних об’єктів у декларації».

При цьому окрім квартир депутат Хотівської сільради не задекларував дохід від Державної іпотечної установи та надання ділянки в оренду ще на 3,5 мільйона гривень.

В свою чергу “Слуга народу” Олександр Довгаль не згадав в декларації чотири квартири у Києві, два житлові будинки у селі Березівка Макарівського району та сім земельних ділянок. Тобто задекларував майна на 26 мільйонів гривень менше, ніж є насправді. Таку «похибку»  Довгаль пояснив  НАЗК «технічними причинами».

В НАЗК зазначили, що контроль декларацій із застосуванням цифрових інструментів виявив у 80% декларацій ознаки кримінального правопорушення. Загалом тільки на початку виявлено недостовірні відомості на суму 107,5 млн гривень.

«Але головне – контроль проводиться у стислі терміни. Якщо повна перевірка декларацій триває 4 місяці, то автоматизований контроль – лише місяць. Завдяки цьому за короткий строк ми можемо опрацювати більше декларацій та ефективніше використовувати ресурси НАЗК», – зазначив заступник Голови НАЗК Роман Сухоставець.

Усі матеріали про порушення НАЗК передасть до Національної поліції України для подальшого розслідування.

Скільки наша країна втрачає на схемах і як дати цьому раду, читайте у статті Юлії Самаєвої "Корупційний калькулятор".

Поділитися
Помітили помилку?

Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter або Надіслати помилку

Додати коментар
Всього коментарів: 0
Текст містить неприпустимі символи
Залишилось символів: 2000
Будь ласка, виберіть один або кілька пунктів (до 3 шт.), які на Вашу думку визначає цей коментар.
Будь ласка, виберіть один або більше пунктів
Нецензурна лексика, лайка Флуд Порушення дійсного законодвства України Образа учасників дискусії Реклама Розпалювання ворожнечі Ознаки троллінгу й провокації Інша причина Відміна Надіслати скаргу ОК
Залишайтесь в курсі останніх подій!
Підписуйтесь на наш канал у Telegram
Стежити у Телеграмі