Депутат пояснив, чому для чиновників вигідне хронічне "латання" українських доріг

ZN.UA Ексклюзив
Поділитися
Депутат пояснив, чому для чиновників вигідне хронічне Депутат каже, що дороги не реконструюють через небажання системи держуправління © Фото Киевавтодора
У приклад він наводить автодорогу Н-11, яку через її жахливий стан закривали не один раз, проте так і не реконструювали.

Українських чиновників влаштовує замкнене коло, в якому дороги не реконструюють, а латають, пише у своїй статті для DT.UA народний депутат Андрій Вадатурський.

Крім того, дороги вони ремонтують неякісно, виправдовуючи використання дешевих матеріалів нестачею коштів, і у підсумку ті самі ділянки ремонтуються мінімум кожні півроку, забезпечуючи стабільною роботою "своїх" же підрядників.

"При такій системі нікого не цікавить втрачена вигода держави, яка втрачає і дороги, і час. Кошти на ремонт виділяються постійно, але вони розмиваються між "своїми" компаніями, а результату ми не бачимо. Стан доріг погіршується з кожним роком. А оскільки він прямо впливає і на транспортні витрати українських виробників, і на статус України як транзитної держави, і на рентабельність роботи наших портів, втрачає й економіка загалом", - пише Вадатурський.

Читайте також: У Києві у вихідні дні обмежать рух на трьох мостах

У приклад він наводить автодорогу Н-11, яку через її жахливий стан закривали не один раз, причому як облавтодор через загрозу безпеці учасників руху, так і місцеві жителі в спробі привернути до проблеми громадську увагу.

"Спроби вирішити це локальне питання розкрили глобальні проблеми в державі та цілковите небажання існуючої системи держуправління змінюватися", - наголошує автор.

"З червня 2015-го я систематично спрямовую депутатські запити президенту, прем'єр-міністру, Мінінфраструктури, Укравтодору, облавтодору, місцевій владі. Проводжу зустрічі з чиновниками. Безрезультатно. Усе закінчується обіцянками", - йдеться у статті.

Вадатурський пише, що стандартна практика спускати звернення вниз теж нікуди не поділася, а відповіді чиновників часом виглядають як знущання.

"Бачачи, що діалогу з Мінінфраструктури немає, я звернувся безпосередньо до президента (№VIII-328571-1в), щоб той посприяв у виділенні коштів на дорогу Н-11. Відповідь знову прийшла від Мінінфраструктури, яке вкотре послалося на брак коштів. Але цього разу запропонувало профінансувати будівництво за рахунок залишку кредитних коштів, залучених Укравтодором у попередні роки (3,6 млрд грн). Через два місяці я звернувся вже до Міністерства фінансів (№VIII-328639в) із проханням про виділення зазначених коштів Укравтодору на ремонт Н-11. У відповідь мені порадили звернутися в Мінінфраструктури й сам Укравтодор з проханням про внесення дороги до переліку об'єктів, які фінансуватимуться з цих коштів, який затверджується, до речі, Кабміном. Необхідне звернення (№VIII-328643і) і в Мінінфраструктури, і в Укравтодор було спрямоване. Перші відповіли, що "тісно співпрацюють з Мінфіном щодо збільшення фінансування дорожньої галузі в 2016 р.". Другі - що, "враховуючи обмежений рівень фінансування дорожньої галузі, ремонт дороги може бути профінансований із залишку кредитних коштів", - розповідає депутат.

"Уже після мого звернення до прем'єр-міністра (№VIII-328656в) Мінінфраструктури повідомило, що "працює над використанням у 2016 р. залишку кредитних коштів, залучених Укравтодором у попередні роки". І при формуванні виробничої програми на 2016 р. "врахує пропозиції". Про те, як їх врахували, ми знаємо - 100 млн грн на ямковий ремонт дороги й ані гривні більше (розпорядження КМУ від 16 березня 2016 р. №176). Здавалося б, джерела коштів знайдено, усі учасники процесу домовилися, згода всіх відомств є і постанова уряду готова, але прем'єр його не підписує", - пише Вадатурський.

"Що це, як не політичний шантаж? Чому в правовому полі вирішити питання не виходить і обов'язково треба "йти на уклін" до вищого керівництва, щоб вислухати їхні "умови" виділення коштів?", - йдеться у статті.

Раніше в інтерв'ю ZN.UA міністр інфраструктури Андрій Пивоварський розповів, що для того, щоб за 10 років реанімувати всі дороги державного значення в Україні, потрібно буде щорічно витрачати на їх ремонт та обслуговування 40-50 млрд грн. Ще 50 млрд доведеться витратити на дороги місцевого значення.

Детальніше про фінансування ремонту доріг в Україні читатйе в статті Андрія Вадатурського "Рятуючи одну дорогу, врятувати країну" у свіжому випуску тижневика "Дзеркало тижня. Україна".

Поділитися
Помітили помилку?

Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter або Надіслати помилку

Додати коментар
Всього коментарів: 0
Текст містить неприпустимі символи
Залишилось символів: 2000
Будь ласка, виберіть один або кілька пунктів (до 3 шт.), які на Вашу думку визначає цей коментар.
Будь ласка, виберіть один або більше пунктів
Нецензурна лексика, лайка Флуд Порушення дійсного законодвства України Образа учасників дискусії Реклама Розпалювання ворожнечі Ознаки троллінгу й провокації Інша причина Відміна Надіслати скаргу ОК
Залишайтесь в курсі останніх подій!
Підписуйтесь на наш канал у Telegram
Стежити у Телеграмі