"Я звертаюся до верховного комісара ООН з прав людини Мішель Бачелет, до голови Ради ООН з прав людини Воїслава Шуца, голови Комітету ООН з прав людини Юджи Івасави, голови Комітету ООН проти тортур Йенса Модвіга, голови Підкомітету ООН з питань запобігання катуванням Малкольма Еванса, комісара Ради Європи з прав людини Дуні Міятович, президента Європейського комітету з питань запобігання катуванням чи нелюдському або такому, що принижує гідність поводженню чи покаранню Миколи Гнатовського з проханням вплинути на ситуацію та посприяти негайному поверненню незаконно утримуваних громадян України на Батьківщину!", - написала Денісова.
Вона додала, що капітан судна Віктор Новицький наразі перебуває в СІЗО на окупованому Росією Кримському півострові. Чоловіка затримали нібито за незаконний видобуток водних біологічних ресурсів. ФСБ порушила проти Новицького справу за відповідною статтею, а саме ч. 3 ст. 256 Кримінального кодексу РФ.
"Члени екіпажу Сергій Калиниченко, Руслан Скрипник, Геннадій Отичко та Олег Блок змушені знаходитися в Криму, оскільки їх позбавили паспортів. На чоловіків тиснуть, їх залякують. Вони повністю виснажені фізично і психологічно. Це може призвести до неминучих трагічних наслідків. Члени екіпажу змушені винаймати житло, за яке платять з власної кишені. Від цього рідні – у боргах, беруть позики та розпродають майно", - зазначила Денісова
За словами омбудсмена, вона майже щотижня зверталася до державних органів Російської Федерації, які причетні до вирішення питання повернення рибалок до України. Однак не отримала на свої звернення жодної відповіді.
"Своїми діями Російська Федерація порушила права людини на свободу, особисту недоторканість та свободу пересування, які передбачені у ст. 3, 9 та 13 Загальної декларації прав людини, ст. 5 Конвенції про захист прав людини і основоположних свобод, ст. 9, 12 Міжнародного пакту про громадянські і політичні права та ст. 5 Міжнародної конвенції про ліквідацію всіх форм расової дискримінації", - додала Денісова.
Нагадаємо, ФСБ Росії затримала українське риболовецьке судно "ЯМК-0041" з екіпажем на захід від мису Тарханкут в акваторії Чорного моря 4 травня . П'ятьох членів екіпажу доставили на окупований Кримський півострів "для проведення процесуальних дій". Пізніше арешт для капітана сейнера продовжили ще на один місяць. У свою чергу прокуратура Автономної Республіки Крим (Херсон) відкрила кримінальне провадження за фактом незаконного затримання членів екіпажу сейнера. Попередня правова кваліфікація – ч. 2 статті 146, ч. 2 статті 278 КК України.
У липні Людмила Денісова звернулася до президента України Петра Порошенка з проханням сприяти обміну екіпажу судна "Норд", яке у березні в Азовському морі затримали українські прикордонники, на моряків риболовецького сейнера "ЯМК-0041". Пізніше про необхідність якнайшвидшого обміну екіпажів суден "ЯМК-0041" та "Норд" заявила російський омбудсмен Тетяна Москалькова.