"З моменту затримання неодноразово зверталася до уповноваженої з прав людини Верховної Ради України Людмили Денісової з пропозицією сприяти здійсненню процедури обміну. Направляю їй черговий лист і дуже сподіваюся достукатися до сердець тих, хто може прийняти рішення і зробити так, щоб російські та українські рибалки повернулися на батьківщину, до своїх родин", - заявила Москалькова.
Разом з тим, за словами так званої "уповноваженої з прав людини в Криму" Людмили Лубіної, вона двічі відвідувала капітана "ЯМК-0041". Він нібито не скаржиться ні на здоров'я, ні на умови утримання. При цьому Лубіна додала, що екіпаж судна також почуває себе задовільно.
Нагадаємо, в серпні Москалькова заявила про те, що екіпаж риболовецького сейнера "ЯМК-0041" може повернутися до України. В замін цього в Росії поставили вимогу щодо повернення на аннексированный Кримський півострів екіпажу судна "Норд".
Раніше уповноважена Верховної Ради з прав людини Людмила Денисова звернулася до президента України Петра Порошенка з проханням сприяти обміну екіпажу судна "Норд" на моряків риболовецького сейнера "ЯМК-0041".
У березні українські прикордонники затримали сейнер під прапором РФ в Азовському морі. Десять членів екіпажу мали при собі так звані "паспорти громадян РФ", видані в Керчі. Капітана "Норду" звинувачують у порушенні порядку в'їзду/виїзду на окуповану територію України і незаконному вилові риби. Російські дипломати намагалися вивезти затриманих з України обманним шляхом.
ФСБ Росії затримала українське риболовецьке судно "ЯМК-0041" з екіпажем на захід від мису Тарханкут в акваторії Чорного моря 4 травня . П'ятьох членів екіпажу доставили на окупований півострів "для проведення процесуальних дій". 8 червня капітана сейнера продовжили арешт ще на один місяць – йому інкримінують нібито незаконний вилов камбали в Чорному морі.
Прокуратура Автономної Республіки Крим (Херсон) відкрила кримінальне провадження за фактом незаконного затримання членів екіпажу сейнера. Попередня правова кваліфікація – ч. 2 статті 146, ч. 2 статті 278 КК України.