"Якщо в цифрах, коротко, то перейменовано 987 населених пунктів. З них 32 міста. Що ще не перейменовано - це дві області, Дніпропетровська та Кіровоградська. Вони прописані в Конституції, і їх перейменування має відбуватися через зміну Основного закону або, як варіант, через вилучення переліку областей", - сказав він в інтерв'ю виданню LIGA.net.
Крім того, перейменовано вже 52 тисячі вулиць. "Це, знову ж таки, майже все. Хоча в деяких населених пунктах затягнулися дискусії про перейменування. Навіть у Києві, здається, з десяток назв все ще підлягають декомунізації", - додав він.
За його словами, декомунізація нічого не коштувала державі. "Всі цифри, які озвучувалися - мільйони, мільярди на декомунізацію - це фейк. Причому спрямований на те, щоб зупинити декомунізацію", - зазначив В'ятрович.
"Нові таблички для вулиць - це те, що ми з вами оплачуємо. Вони виготовляються за рахунок так званих експлуатаційних коштів. Це може бути стара табличка із зміненою назвою або нова - для нас нічого додаткового не вартувала. Карти, підручники - це те, що друкують комерційні підприємства. Це робиться не за рахунок держави", - додав він.
За його словами, опору декомунізації майже ніде не було. "Невдоволення громадського сектора ми помітили хіба що в нинішньому Кропивницького, і то досить швидко зійшло. Бажання окремих опозиційних політиків зіграти на цій темі теж нічим не увінчалося", - сказав директор Українського інституту національної пам'яті.
За даними опитування Соціологічної групи "Рейтинг", майже половина громадян (48%) підтримують ідею заборони комуністичної ідеології в Україні, проти – 36%, не визначилися – 16%.